15:47 03.03.2018

Пов'язана з "Метінвестом" компанія оголосила про намір примусово викупити акції "Азовсталі"

2 хв читати
Пов'язана з "Метінвестом" компанія оголосила про намір примусово викупити акції "Азовсталі"

Кіпрська Barlenco Ltd., афілійована з компаніями Metinvest B.V., Metinvest International SA і ТОВ "Метінвест холдинг", яким сумарно належить домінуючий контрольний пакет в 96,77401% акцій ПАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" (Маріуполь, Донецька обл.), оголосила про намір скористатися правом на примусовий викуп акцій у міноритаріїв.

"У порядку, передбаченому прикінцевими та перехідними положеннями закону №1983-VIII від 23.03.2017 (про підвищення рівня корпоративного управління в АТ, у термін, не пізніше, ніж через 25 робочих днів з дня отримання цього повідомлення, товариству необхідно затвердити ціну обов'язкового продажу акцій...", – зазначено в повідомленні ЗАТ у системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) в суботу.

Згідно з документом, ПАТ отримало відправлене 1 березня повідомлення Barlenco 2 березня.

У ньому уточнюється, що Metinvest B.V. належить 3 млрд 160 млн 758,914 тис. акцій "Азовсталі" або 75,18456%, Metinvest International SA – 906 млн 359,237 тис. акцій або 21,55945%, ТОВ "Метінвест холдинг" – 12 акцій або 0,0000003%.

Структура власності Barlenco Ltd і її афілійованих осіб не опублікована ні в системі розкриття, ні на сайті "Азовсталі".

Наразі акції "Азовсталі" на "Українській біржі" котируються за курсом: купівля – 1,005 грн, продаж – 1,19 грн, курс останньої угоди – 1,12 грн.

У міноритаріїв перебуває 136 млн 881,837 тис. акцій.

Раніше в 2017 році Україна імплементувала вимоги Директив ЄС стосовно реформи фондового ринку, ухваливши зміни до закону "Про акціонерні товариства", які набули чинності 4 червня і законодавчо закріпили механізми виведення з обігу на фондових біржах паперів квазі-публічних компаній, зокрема через squeeze-out і sell-out.

Squeeze-out передбачає право особи (осіб, що діють спільно), що стала власником 95% акцій і більше, здійснювати примусовий викуп акцій у міноритарних акціонерів.

"Метінвест" є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній. Його основні акціонери – група СКМ (71,24%) і "Смарт-холдинг" (23,76%) – спільно керують компанією.

ТОВ "Метінвест Холдинг" – керуюча компанія групи "Метінвест".

ОСТАННЄ

Стартувала третя група програми REDpreneurUA: підтримка та розвиток діючого бізнесу в Україні - УЧХ

"Ліси України" готові збільшити обсяг заготівлі деревини на 30% на рік - Болоховець

Передача лісовій галузі 1,9 млн га самозаліснених територій дозволить збільшити заготівлю деревини для переробки - Держлісагентство

Укрнафта інтегрує EPR-систему з метою автоматизації ключових бізнес-процесів

Фонд національного добробуту РФ вичерпається протягом року, якщо нафта коштуватиме $45–47 за барель, – Кислиця

Українські акції дорожчають зранку в середу після переговорів України та США в Джидді

Мінфін підняв ставки за ринковими ОВДП на 0,5 в.п. слід за підвищенням облікової на 1 в.п.

"Укрнафта" очолила рейтинг видобувних підприємств за 2024 р., збільшивши товарообіг на 10,5%

Частка IT-компанії MODUS X в енергосекторі складає приблизно 25%, поза межами ДТЕК вона у 2024 р. залучила 14 клієнтів – СЕО

Перезапущений фондовий ринок міг би акумулювати ресурс для відновлення України – голова правління ОТП Банк

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА