16:47 04.05.2023

Автор ВОЛОДИМИР БОРЕЙКО

Чому державні органи не захищали Лису гору та Бабин Яр від  спроб незаконної забудови під військовий цвинтар?

2 хв читати
Чому державні органи не захищали Лису гору та Бабин Яр від  спроб незаконної забудови під військовий цвинтар?

Володимир Борейко, еколог, директор Київського еколого-культурного центру

 

Чому державні органи, які відповідають за законність у країні та за охорону пам'яток природи та культури, не захищали Лису гору та Бабин Яр від  спроб незаконної забудови під військовий цвинтар?

Нещодавно київська громадськість здобула велику перемогу – Лиса гора та Бабин Яр, природно-історичні об'єкти, що мають подвійний заповідний захист як пам'ятники природи та культури, були врятовані. Будівництво там військового цвинтаря , як то пропонувала Київрада, не буде.

Ландшафтний заказник Бабин Яр Київміськрада з ініціативи Київського еколого-культурного центру створила у 2019 р. Крім цього Бабин Яр – сумно відоме місце загибелі євреїв, циган, українців під час Другої світової війни має ще статус Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», затверджений постановою Кабміну України у 2007 р.

На території Лисої гори знаходиться об’єкт культурної спадщини національного значення Лисогірський форт ( пам’ятка містобудування), а  також Лиса гора є регіональний ландшафтний парк, також з нашої ініціативи.

Днями ухвалено рішення, що будівництво військового меморіалу буде розпочато у Биківнянському лісі.

 Київська громадськість врятувала ці два унікальні об'єкти. Але що нас вразило- це кричуща боягузтво і бездіяльність усіх без винятку органів влади, які за своїми службовими обов'язками повинні були зупинити акти вандалізму, що готувалися в Бабиному Яру і на Лисій горі.

Міністр Міндовкілля Стрілець відповідає за охорону заповідних природних  об'єктів. Я не чув від нього нічого на захист Лисої гори та Бабиного Яру (хоча чиновники з цього міністерства меншого рівня нам надавали допомогу). Міністр Мінкультури Ткаченка за обов'язком служби відповідає за охорону пам'яток культури. Я не почув від нього жодного слова на захист Бабиного Яру та Лисої гори. Більше того, на наші запити щодо того, що Мінкультури зробило на захист цих об'єктів, то з приводу Бабиного Яру нам прийшла з цього міністерства відписка.

Департамент культури КМДА-молчок. Комісія з культури Київміськради-мовчок. Заступник Кличка з культури Старостенко-молчок. Заступник голови Екологічної комісії Київміськради Сторожук-підтримав знищення Лисої гори військовим цвинтарем та саботував підтримку петиції на захист Лисої гори.

Але найкрутіше відзначилася наша доблесна київська прокуратура. Отримавши з Генпрокуратури України мою скаргу щодо Бабиного Яру, вона переслала її до прокуратури Шевченківського району, де її тихо поховали, а іншу мою скаргу щодо Лисої гори київська прокуратура переслала Кличку. Що приблизно те саме, що ви написали в поліцію скаргу з приводу нападу на вас бандитів, а поліція цю скаргу пересилає для розгляду цим бандитам.

Справжній параліч влади. Мені не зрозуміло, навіщо ми годуємо своїми податками цих чиновників, якщо вони нахабно не виконують своїх службових обов'язків?

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ІРИНА МУДРА

Наполегливість дає результат: рішення про конфіскацію активів рф наближається

АНТОН БОЛДИРЄВ

Інструменти для інвестування: Світові тренди та вибір українців

АНДРІЙ СТАСЕВСЬКИЙ

Моторні біопалива: чи здатна Україна до промислово-аграрного прориву

КОСТЯНТИН БОНДАРЄВ

Вибори до Європарламенту: збільшення ваги євроскептиків, але не критично

ЛЮДМИЛА КРІПКА

Якісний цемент для відбудови України

СЕРГІЙ СИЛІН

Мікрогенерація - шлях до автономності родин. Наявні можливості в Україні - до 10 ГВт на місяць

БОГДАН ДОВЖЕНКО ГРИГОРІЙ КУКУРУЗА

Чорна труба на 100 мільярдів за рік

ІРИНА ОЗИМОК

Як містам не програти боротьбу за молодь

ОЛЬГА ОНІЩУК

Які методи майнової агресії використовує росія для захоплення власності українців на ТОТ?

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

Півроку керованого гнучкого курсу  - перші підсумки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА