10:32 14.02.2023

Чи варто брати довгостроковий кредит для погашення мікропозик

2 хв читати

Кредитування вирішує кілька завдань, у тому числі допомагає правильно розподілити наявні кошти та зробити так, щоб вони почали працювати на позичальника.

Іноді клієнт мікрофінансової організації стикається з тим, що на погашення дрібних заборгованостей перед однією чи кількома компаніями немає вільних коштів. Одним зі способів розрахуватися з усіма боргами одночасно є довгостроковий кредит для погашення мікропозик.

Чому довгостроковий кредит вигідний

Клієнт, який розпоряджається коштами довгострокового кредиту, має можливість організувати виплати так, щоб погасити всі поточні заборгованості. Надалі необхідно буде виплатити лише один кредит, взятий в банківській установі. У разі, якщо позичальник немає можливості погасити довгостроковий кредит у зазначеному розмірі, можна звернутися у банк із проханням про реструктуризацію боргу детальніше читайте у статті.

Переваги реструктуризації

Для позичальника реструктуризація є найкращим рішенням з кількох причин:

  • можливість змінити суму щомісячного платежу;
  • більш тривалий період виплат, що дозволить розподілити фінанси так, щоб спокійно сплачувати заборгованість;
  • відсутність негативної кредитної історії після закінчення кредитних виплат.

Недоліки реструктуризації

Єдиним недоліком реорганізації процесу виплат довгострокового кредиту є можливе небажання банку йти на домовленість із клієнтом. За хорошої кредитної історії та відсутності великих заборгованостей, а також враховуючи бажання клієнта виплатити кредит, банк швидше за все погодиться на реструктуризацію. Якщо рішення банку буде негативним, кредит потрібно виплачувати на первинних умовах.

Як не опинитися в боргах, беручи мікропозики

Кожен позичальник має відповідально підходити до оформлення мікрокредитів. Якщо клієнт мікрофінансової організації вже має дві або більше позики, можливо, варто зупинитися та обмежитися тими коштами, які є.

Декілька корисних рекомендацій:

  • сукупна сума виплат за мікропозиками не повинна перевищувати 50% доходу в місяць;
  • не слід позичати у МФО з розрахунком «візьму кредит, а потім знайду роботу» — виплату необхідно буде зробити вже через місяць, і до того моменту можна не встигнути отримати першу зарплату (або взагалі знайти робоче місце);
  • необхідно уважно читати кредитний договір (у тому числі інформацію про штрафи у разі несвоєчасної сплати позики).

Уважне та розумне ставлення до кредиту на будь-яку суму дозволить вигідно використовувати кредитні кошти та вирішити поточні фінансові труднощі.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА