14:30 01.11.2023

Україна входить до першої десятки країн із найбільшою чисельністю безпритульних тварин - Кошак

2 хв читати
Україна входить до першої десятки країн із найбільшою чисельністю безпритульних тварин - Кошак

Україна входить до першої десятки країн із найбільшою чисельністю безпритульних тварин, наразі допомоги волонтерів потребують приблизно 140 тис. тварин, повідомила співзасновниця Всесвітньої асоціації з тварин України (UPAW) Оксана Кошак.

"На початку війни кількість запитів була на орієнтовно 50 тис. тварин, і це, я нагадаю, тільки ті, хто має опікунів і якими опікуються люди, ми не знаємо точної кількості тих, про кого не піклується ніхто. На сьогодні кількість запитів на допомогу становить 140 тис. тварин", - сказала вона під час круглого столу на тему "Захист прав домашніх тварин в Україні. Проблеми відсутності єдиної системи реєстрації та ідентифікації в Україні під час війни" у пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна" в середу.

За її словами, 84% тварин, які потрапляють у комунальне підприємство з вилову тварин у Львові, були викинуті господарями. 11% тварин - це загублені тварини й лише 5% - це спадково безпритульні, тобто ті, які були народжені на вулиці.

Вона також зазначила, що хоча на рівні держави не ухвалено рішення про створення Реєстру домашніх тварин, у Львові він існує на рівні міста.

Кошак уточнила, що 40% власників тварин, які зареєстрували своїх улюбленців, не знали про важливість регулярної вакцинації їх від сказу або взагалі ніколи не вакцинували своїх тварин. Тому, вважає вона, реєстрація тварин у державному реєстрі має бути за умови обов'язкової вакцинації.

Лікар ветмедицини та керівний партнер мережі ветклінік "Алден-Вет" Ярослав Тищенко додав, що інформація про нові випадки сказу надходить з усієї країни: від Львівщини до Дніпропетровської області. У Харківській області цього року було понад 2000 звернень від людей, яких поранили тварини зі сказом. І це майже на чверть більше, ніж торік.

За інформацією Тищенка, нині відомо про 10-15% випадків сказу, але насправді масштаби набагато більші.

"Відсутність сформованої культури відповідального власника, який регулярно робить необхідні щеплення, і, відповідно, відсутність контролю з боку держави створили умови, за яких Україна отримала статус неблагополучної країни й посіла перше місце в Європі за рівнем захворюваності тварин на сказ", - повідомив він.

Загалом в Україні налічується близько 5 млн тварин, майже 20% з яких - безпритульні. Динаміка збільшення їх чисельності внаслідок повномасштабного вторгнення збільшується в геометричній прогресії. Так, за даними організації UAnimals, тільки за перший рік війни кількість котів і собак у притулках зросла на 60%. Евакуація тварин із зон бойових дій відбувається щодня, але місць у притулках бракує.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аграрії просять президента ухвалити рішення про коригування 2-го етапу земельної реформи з урахуванням воєнних реалій в АПК – ВАР

Асоціація крафтових дистилерів: детінізація галузі міцних крафтових напоїв допоможе відновленню України

Українці не усвідомлюють необхідності своєчасної діагностики раку простати - експерти

"Антикорупційний штаб" створив Дорожню карту відновлення регіонів

БФ "Хелп фор Юкрейн" планує на початку 2024 року відкрити реабілітаційний центр для військових на базі санаторію "Моршинський"

"Агробіостандарт", який купив "Волиньторф" у ФДМ за 254,7 млн грн, заявляє про корупційну спробу зірвати приватизацію

"Агробіостандарт", що купив "Волиньторф" у ФДМ за 254,7 млн грн, заявляє про корупційну спробу зірвати приватизацію

Всеукраїнська рада гемблінгу розкритикувала законопроєкт №10101 із прихованими пільгами лотерейному лобі

На Work.ua відтепер можна знайти всі вакансії для бригади "Азов"

Результати дослідження настроїв українців від Active Group та Future Research Foundation

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА