19:02 06.04.2023

Україна у 2022 році скоротила площі під виноградниками на 23,3% - "Укрсадвинпром"

2 хв читати
Україна у 2022 році скоротила площі під виноградниками на 23,3% - "Укрсадвинпром"

Київ. 6 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Насадження винограду в Україні за 2022 воєнний рік скоротилися на 23,3% - до 26,6 тис. га, частину підприємств розграбовано, знищено або законсервовано, повідомив голова правління громадського об'єднання "Укрсадвинпром" Володимир Печко на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

"У 2021 році в Україні налічувалося майже 266 промислових виробників винограду і вина, 125 виноградарських підприємств, 29 малих виробників винограду та виноградарської продукції. Вони працювали на 34,7 тис. га... За даними на 2022 рік, площі виноградників скоротилися до 26,6 тис. га", - сказав він.

Печко уточнив, що на оброблення кожного гектара було залучено на постійній основі 33 співробітники, на кожному підприємстві працювали в середньому 250 осіб.

За його словами, валовий збір винограду минулого року становив 244 тис. тонн за врожайності 92 ц/га.

За інформацією очільника "Укрсадвинпрому", ситуація ускладнюється ще й суттєвим погіршенням торговельного сальдо виноробною продукцією, яке відбулося ще до війни. У 2021 році Україна експортувала виноробної продукції на $16,4 млн, а імпортувала - на $215,4 млн.

"Якщо порівняти показники довоєнного періоду з імпортом 2016 року, коли він у грошовому еквіваленті становив $85,3 млн", - висловив жаль Печко.

Водночас заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич зазначив, що держава, відкривши ринок землі, дала поштовх розвитку виноградарства як галузі.

"Коли стаєш власником землі, отримуєш можливість інвестувати тисячі гривень у виноградники. Це тривала інвестиція, яка працюватиме багато років", - сказав він.

За його словами, попри переорієнтацію держбюджету на військові потреби, зарплати та соціальні виплати, залишається можливість отримати фінансування на закладення виноградників та садів і цього року.

"Як бачимо з торговельного сальдо, Україна має значний дисбаланс у бік імпорту. Ринок величезний. Закликаю всіх ентузіастів, які хочуть закладати виноградники, робити це. Нам потрібно звикати до вітчизняного вина. Воно не тільки приносить прибуток галузі, а й дає роботу величезній кількості людей", - наголосив заступник міністра агрополітики.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Російська влада систематично проводить політику переселення українців з окупованих територій до РФ - аналітичний звіт

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Східної Азії та Близького Сходу

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

За два роки війни в Україні з'явилося понад 300 МВт домашніх і 90 МВт промислових СЕС - голова правління АСЕУ

"Кліар Енерджі" так і не вдалося повернути в мережу три ТЕС на біомасі 22 МВт через проблеми із сировиною - голова наглядової ради

В Україні до кінця 2024 р. за підтримки держави можна встановити до 500 МВт СЕС - голова правління АСЕУ

Українські експортери та Кабмін мають прискорити декарбонізацію з урахуванням вступу в дію в ЄС механізму CBAM з 2026 р

"Кліар Енерджі" до кінця року має намір встановити газопоршневу генерацію на 80 МВт - голова наглядової ради

Обов'язкове використання щонайменше 5% біопалива в автобензині принесе до бюджету понад $1 млрд щорічно - президент "МХП Еко Енерджі"

Свинарство має всі шанси повернутися до рекордних показників виробництва та вийти на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА