15:42 18.08.2020

Понад 40 професійних медасоціацій готуються відродити Федерацію громадських медоб'єднань України

2 хв читати

Київ. 18 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Понад 40 професійних медичних асоціацій готуються відродити створену в 1998 році Федерацію громадських медичних об'єднань України (ФГМОУ) для участі медспільноти у вирішенні актуальних питань розвитку системи охорони здоров'я.

Як повідомив президент ФГМОУ В'ячеслав Камінський у вівторок на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна", перший з'їзд ФГМОУ відбудеться в Києві 28 серпня.

"Ми хочемо об'єднати зусилля для взаємодії між Верховною Радою, профільним парламентським комітетом, Мінохорони здоров'я та наявними в Україні професійними лікарськими асоціаціями, щоб отримати право на участь у створенні та впровадженні єдиних стандартів надання медичної допомоги, соціального захисту медичних працівників", - сказав він.

Камінський при цьому зазначив, що "ФГМОУ ґрунтується на тих організаціях, які заснували федерацію". "Тоді їх було 54, нині це 41 організація. Федерація модернізується і відкрита всім професійним медичним об'єднанням", - сказав він.

За словами Камінського, діяльність федерації буде спрямована, зокрема, на участь у вирішенні актуальних питань профорієнтації, профосвіти та працевлаштування медиків, зокрема за кордоном, упровадження конкурсної системи професійного та посадового розвитку, підтримку розвитку медичної науки, практики та медичної освіти, а також координацію і регулювання альтернативних методів і моделей приватної медицини шляхом створення, впровадження і розвитку громадсько-державної системи ліцензування медичної діяльності.

Камінський також повідомив, що одним із напрямів діяльності ФГМОУ буде впровадження механізму індивідуальної ліцензії лікаря, проте він наголосив, що цей напрям не є основним для діяльності федерації.

"На сьогодні важливих, визначальних питань досить багато. Питання ліцензування або переатестація лікарів - це не основні питання", - сказав він.

У свою чергу член ФГМОУ Микола Проданчук зазначив, що "федерація поставила завдання не просто підтримати своїх членів - професійні асоціації, а й максимально сприяти прийняттю і впровадженню закону про самоорганізацію медичних професій".

За свого боку член ФГМОУ, народний депутат VIII скликання Верховної Ради Ірина Сисоєнко наголосила, що федерація, будучи громадською організацією, що об'єднує громадські професійні організації, "розпочне обговорення з медичною громадськістю цього майбутнього закону".

Вона також зазначила, що ФГМОУ ініціюватиме створення реєстру лікарських помилок.

"Це безцінна інформація, дані, на основі яких має розвиватися навчання лікарів і медиків. На жаль, в Україні поки що такого реєстру немає", - сказала вона.

При цьому генеральний секретар ФГМОУ Андрій Ткаченко наголосив, що у своїй діяльності федерація спиратиметься на міжнародний досвід.

"Усе, що робитиме ФГМОУ, усе це ґрунтуватиметься на міжнародних нормах і стандартах", - сказав він.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Київська організація Червоного хреста звернулася до правоохоронних органів у зв'язку з порушеннями в Печерській організації після відповідного звернення на інформлінію - голова міськорганізації

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА