18:01 08.10.2019

Агрокомпанія "Ніка" звинувачує ДБР у безпідставному арешті рахунків сотень компаній

3 хв читати

Київ. 8 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Державне бюро розслідувань (ДБР) за допомогою Печерського суду створило схему арешту рахунків сотень юридичних осіб у рамках однієї кримінальної справи, причетність до якої цих компаній сумнівна або зовсім відсутня, стверджує адвокат потерпілого від таких дій ТОВ "АПК "Ніка" Любомир Дроздовський.

"Такі рішення про арешт є яскравим прикладом свавілля і незаконного втручання в законну господарську діяльність товариств з єдиною, на мою думку, метою - створення передумов для одержання неправомірної вигоди", - заявив він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Дроздовський наголосив, що компанії вдалося довести свою правоту в апеляційному суді й домогтися скасування арешту рахунків.

Адвокат повідомив, що в червні 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду задовольнив клопотання прокурора ДБР про накладення арешту на кошти на поточних рахунках і кошти в системі електронного адміністрування ПДВ, що належать АПК "Ніка", ТОВ "Торговий дім "КЗК", "Торенд", "ХХ Століття", "Лідерресурс", "АПК-Моя родина" та "Кіровоградська зерноторгова компанія".

За словами представника "Ніка", слідчий не зміг пояснити причину арешту, й компанії вдалося домогтися зняття арешту цим самим судом 6 серпня, однак 9 серпня прокурор ДБР подав повторне клопотання, і 18 серпня суд наклав повторний арешт. Після цього компанія звернулася до суду апеляційної інстанції, який 30 вересня та 1 жовтня скасував ці постанови вдруге.

Згідно з інформацією в базі судових рішень, раніше в апеляційній інстанції домогтися скасування арешту рахунків змогли також компанії "Фіш Рітейл" та "Єдина система".

За даними Дроздовського, станом на вечір 7 жовтня в рамках цієї кримінальної справи було винесено 701 постанову про арешт коштів чи власності різних суб'єктів підприємницької діяльності.

"Фігурантами справи є понад 550 юридичних осіб. Очевидно, що це є аномальним явищем і свідчить про те, що прокурори просто використовують слідчих суддів Печерського районного суду Києва для накладення необґрунтованих і незаконних арештів", - зазначив Дроздовський.

Він також повідомив, що з моменту накладення першого арешту в червні з жодною з компаній, які він представляє, не проводилися жодні слідчі дії і не направлялися запити про інформацію в банках.

"Тобто накладається арешт, а потім прокуратура і ДБР просто сидять і чекають. А в цей час з'являються певні особи з пропозиціями за певну винагороду "вирішити" питання. Як кажуть, за "відкат", - заявив адвокат.

Власниця ТОВ "АПК "Ніка" Лариса Онул наголосила, що компанія ніколи не мала справ з державним бюджетом, не брала участі в тендерах, не виконувала держзамовлення. За її словами, за майже чотири місяці арешту рахунків було припинено виплату зарплат, робота компанії була суттєво обмежена, а її репутація сильно постраждала.

Присутній на прес-конференції народний депутат, член комітету з питань антикорупційної політики Олексій Жмеренецький із фракції "Слуга народу" нагадав, що в підслідності ДБР перебувають високопосадовці, судді, працівники правоохоронних органів, ті, хто скоїв військові злочини. "Але на практиці ми бачимо сьогодні, що відбувається навпаки", - констатував він і закликав підприємців оскаржити такі дії правоохоронців у суді за прикладом АПК "Ніка".

"За конкретним кримінальним провадженням, яке сьогодні озвучив адвокат, думаю, потрібно підготувати депутатський запит на керівника ДБР, щоб він роз'яснив, що це за практика така в них", - додав депутат.

ТОВ "Агропромислова компанія "Ніка" створили в 1993 році Микола Онул і його дружина Лариса. Виручка за 2018 рік становила 41,88 млн грн, чистий прибуток - 14,04 млн грн. Основною сферою діяльності є вирощування зернових і технічних культур.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Заступниця генпрокурора Літвінова: Розслідуємо воєнні злочини РФ проти довкілля, працюємо над притягненням злочинців до відповідальності

Новий керуючий заарештованими активами замість "ЖК "Воздвиженка" буде обраний до 12 червня - голова АРМА

Німецька MC-Bauchemie має намір інвестувати EUR 1,5 млн у розширення виробництва сухих будівельних сумішей

Понад 85% українців виступають за визнання нелегітимності правління Путіна й розрив усіх відносин із РФ, крім гуманітарних, - соцопитування

Українці найкраще ставляться до Канади, Латвії та Великої Британії, ставлення до Польщі та США суттєво погіршилося - соцопитування

Відправлення в Україну підрозділів країн-союзниць підтримують 3/4 українців - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА