14:00 20.12.2018

Причинами рейдерських захоплень бізнесу в Україні є корупція та недоліки системи держреєстрації - експерт

2 хв читати

Київ. 20 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Основними причинами рейдерських захоплень бізнесу в Україні є корупція та проблеми з системою державної реєстрації майна, вважає президент ГО "Антикорупційний підприємницький фронт" Ігор Єгоров.

"Наявність рейдерства йде від корумпованої влади, повної безкарності за скоєння злочинів такого роду і низької кваліфікації співробітників правоохоронних органів. За офіційними даними генпрокуратури за 2017 рік, за статтею про протидію законній господарській діяльності було зареєстровано 315 кримінальних проваджень, за статтею про протиправне заволодіння майном - 99 злочинів, з них відповідно до суду дійшли два і чотири", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу. Він також зазначив, що іноземні компанії з цих причин не хочуть інвестувати в бізнес в Україні, а кожен випадок рейдерства - удар по країні. Прикладом цієї проблеми стало рейдерське захоплення 11 грудня бізнес-центру "Дегтярівська 21 г", серед орендарів якого - іноземні компанії і телеканал "112 Україна". Як повідомили представники співвласників центру - компаній "Офіс Лайн" і "Патрон Інвест", поліції не вдалося взяти ситуацію під контроль, оскільки особи, які захопили будівлю, заявили про отримання прав власності на БЦ компанією ТОВ "Авангард Інвест". Водночас власники заявляють, що переоформлення будівлі сталося з використанням незаконних схем і підроблених документів.

На думку адвоката компанії "Патрон Інвест" Ірини Білицької, однією з причин, яка уможливила таке переоформлення, є недоліки роботи системи держреєстрації та досить широкий доступ до держреєстру. "Ще 10 років тому таке неможливо було здійснити, наразі можна це зробити за три дні, маючи доступ до реєстру. На жаль, за роки наявності реєстру недоліки не було усунуто", - сказала вона. І.Білицька зазначила, що "Офіс Лайн" і "Патрон Інвест" відстоюватимуть свої права у судах, а також ініціюватимуть розслідування правоохоронними органами, однак негативних наслідків події вже не уникнути. "Ми звернулися до правоохоронних органів, правозахисних організацій і задіюватимемо всі доступні механізми", - сказала вона. За словами адвоката, інвестиційна вартість будівлі офісного центру становить $10,5 млн.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА