13:47 11.12.2018

Більшості задекларованих цілей судової реформи в Україні не було досягнуто - опитування експертів

2 хв читати

Київ. 11 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Реалізацію судової реформи в Україні успішною вважають лише 21,3% опитаних експертів, 72,6% вважають її неуспішною (із них 26,8% оцінюють хід реформування повністю негативно), свідчить експертне опитування, проведене Центром "Соціальний моніторинг" та Українським інститутом соціальних досліджень ім. О.Яременка.

"На думку експертів, більшості задекларованих раніше цілей, таких як вирішення проблеми корупції в судах, поліпшення доступу до правосуддя, очищення системи від недоброчесних суддів, зменшення політичного впливу на судову систему, досягнення рівня європейських стандартів судочинства в Україні, виконання вимог суспільства після Революції гідності, не було досягнуто", - сказав на прес-конференції у вівторок в агентстві "Інтерфакс-Україна" директор Центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук, презентуючи результат дослідження.

Основним позитивним зрушенням, до якого привела реалізація судової реформи, 60,25% експертів вважають зростання прозорості судового процесу завдяки впровадженню сучасних інформаційних технологій.

Серед негативних наслідків реформи вони виділяють низький рівень кваліфікації працівників правоохоронної системи (82,75%), суттєве зростання судових зборів (71,75%), маскування (ускладнення схем) корупції (69%), декларативний характер змін (65%), відсутність якісних змін у судочинстві (56,4%).

Після впровадження судової реформи лише 18,5% експертів почали більше довіряти судовій владі, у 68,3% опитаних рівень довіри до судів не змінився, в 11,5% експертів рівень довіри зменшився.

84,8% експертів зазначають, що необхідно змінити наявні методи та підходи до проведення судової реформи. 64,3% фахівців позитивно оцінюють ідею реформування судової системи України, але сам проект реформи позитивно оцінила менше ніж половина експертів (47,3%), негативні оцінки дали 41,5%.

Основну відповідальність за впровадження судової реформи опитані експерти покладають насамперед на нинішнього президента України Петра Порошенка (39,6%) та голову комісії при президенті з проведення судової реформи, заступника голови Адміністрації президента Олексія Філатова (17,5%).

Дослідження проводилося з 28 листопада по 6 грудня 2018 року, соціологи опитали 400 адвокатів, правоохоронців, суддів, науковців, правозахисників та інших представників професійного юридичного співтовариства, які безпосередньо стикаються з роботою українських судів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Київська організація Червоного хреста звернулася до правоохоронних органів у зв'язку з порушеннями в Печерській організації після відповідного звернення на інформлінію - голова міськорганізації

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА