В Україні створено новий аналітичний центр геополітичних досліджень "Борисфен Інтел"
Київ. 6 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - В Україні створено новий незалежний аналітичний центр геополітичних досліджень "Борисфен Інтел", який здійснюватиме геополітичні дослідження та прогнозування ситуації в Європі, Азії та світі загалом.
"Наші експерти - це люди, які пропустили через свій життєвий досвід те, про що вони пишуть. У нас дуже модно нині в країні стало, що на кожному кроці народжуються політологи, експерти, які можуть коментувати одночасно події від якихось геополітичних проектів до ситуації в комунальному господарстві Броварів. І це наша біда, тому що вони виходять на телебачення, на різні шоу й говорять те, що лише збуджує якусь ситуацію в країні", - сказав на прес-конференції в четвер в агентстві "Інтерфакс-Україна" президент центру, генерал-лейтенант запасу Віктор Гвоздь.
"У нас взагалі ситуація в країні надзвичайно складна. Усі воюють один з одним. Опозиція з владою, церкви між собою. В результаті цього ми маємо те, що маємо. Не може в таких умовах "воюючої" країни працювати економіка й усе інше. І це основна проблема. Це питання духовності, інтелекту, а про це ніхто не говорить. Ми всі матеріалізувалися - гроші, гроші, гроші... І ми не розуміємо, що на цій геополітичній шахівниці ми через це стаємо не суб'єктом міжнародних відносин, а є об'єктом", - зазначив він.
"Шість років я провів на Балканах, уся ця ситуація з точністю до навпаки в часі та просторі повторювалася там. У результаті практично ніхто не виграв. Світ як розвивався, так і розвивається, але все це призвело до величезних жертв. І процеси, які відбулися, не варті цих жертв. Ці процеси мали відбутися зовсім по-іншому, цивілізовано. Тому ми маємо розуміти, що чим більше ми роз'єднані, чим більше воюємо один з одним, тим легше нами маніпулювати, керувати та використовувати як об'єкт і ресурс", - наголосив В.Гвоздь.
Керівник "Борисфен Інтел" зазначив, що ухвалений Верховною Радою закон про референдум є позитивним із погляду самоорганізації суспільства, якби це було в дійсно унітарній державі з єдиною релігією, яка не розірвана цивілізаційно. "А коли держава лише створюється, то має бути заборона на всі речі, які можуть бути загрозою для виживання цієї держави. Наша держава молода, у нас ще є дитячі хвороби, і або ми їх переростемо, або вони можуть призвести до смерті", - пояснив експерт.
В.Гвоздь із 2008-го по 2010 рік був начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України. До цього багато років працював на різних посадах в адміністрації та секретаріаті президента України. У 2000-2002 роках - член делегації України в Раді безпеки ООН. З 1996-го по 1999 рік - перший військовий аташе України в Хорватії та Боснії і Герцеговині. У 1993-1995 рр. - у складі військ ООН на території колишньої Югославії.