20:06 22.01.2018

І.Геращенко про заяву Ягланда: Соромно, що європейські колеги роблять вигляд, що не знають про порушення прав людини в РФ і на Донбасі

2 хв читати

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко висловлює жаль у зв'язку з заявою генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда про відсутність підстав для санкцій проти РФ.

"Генсек РЄ Ягланд, якого українські експерти назвали найбільшим дипломатичним розчаруванням 2017 року, в своїй промові в ПАРЄ пішов ще далі, ніж зазвичай, і заявив, що анексія і окупація не можуть бути підставами для санкцій. Мовляв, тільки пряме порушення 4-ї статті європейської конвенції з прав людини, такі, як смертна кара, катування, примусова рабська праця. Невже до Страсбурга не доходять новини з України?", - написала І.Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook в понеділок.

Вона нагадала про розстріли на Донбасі, випадках катування заручників і насильства над ними, залучення їх до рабської праці, катуванні в російських в'язницях кримчан-громадян України. "Чийгоз і Умеров (звільнені заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз - ІФ) розповідали про це в РЄ", - зазначила перший віце-спікер.

"Так соромно, що європейські колеги роблять вигляд, що нібито цього не знають. Але наша місія - як би їм не було неприємно це чути - щоразу нагадувати і про їх лояльності до тортур, якщо вони це підтримують", - заявила І. Геращенко.

За її словами, в групі Європейської народної партії зараз йде презентація кандидатів на посаду Комісара з прав людини. "Задала питання, як вони збираються фіксувати порушення прав людини на окупованих територіях, боротися з насильством і тортурами, незаконним утриманням і рабської працею. Моє питання продовжила Марія Іонова (заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції, народний депутат фракції БПП - ІФ), яка задала питання про звільнення заручників і підтримку українських журналістів - полонених, Сущенко, Асєєва, Семени, режисера Сенцова", - розповіла політик.

"Це буде дуже важка сесія і важкий рік, ми бачимо, як багато європейців прагнуть закрити очі на очевидні речі, відстоювати цінність діалогу, забуваючи про ключові цінності - право на життя. Але ми, українська делегація, не збираємося плисти за течією і дати можливість забути про Крим і Донбас, заговорити ці теми", - резюмувала І.Геращенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА