11:58 09.04.2016

В Україні не вистачає проектів під фінансові програми Євросоюзу

2 хв читати
В Україні не вистачає проектів під фінансові програми Євросоюзу

Європейський Союз планує запустити нові програми фінансування для України, але велика кількість коштів може залишитися невикористаною через брак відповідних українських проектів, заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.

"Україна – це країна, яка за останні 25 років буксує в нищій категорії. Тому потрібні такі тренування і стратегія, щоб вона могла увійти до категорій вищих. І самоврядування є одним з елементів такої стратегії. Можемо побачити приклад країн, у яких самоврядування було запроваджено у пострадянський час і яке це дало результати. І такі результати треба напрацьовувати в усіх містах України", - заявив Я.Томбінський у Львові під час IV Форуму місцевого самоврядування, організованого Інститутом міста, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

За словами глави представництва ЄС в Україні, потрібно приймати рішення, які репрезентують місцевих людей, тому підзвітність на локальному рівні набагато вища, ніж на центральному. Також, на думку Я.Томбінського, потрібно вивчити досвід інших країн і використовувати унікальну міжнародну допомогу, яку надають Україні в останні два роки. "Але все залежить від українців – наскільки ця допомога буде використана. Не можна допомагати тому, хто не працює або працює погано", - наголосив він.

Я.Томбінський зазначив, що потрібні такі елементи, які можна втілити в життя на місцях. Для цього, на його думку, потрібно створити якийсь комітет, який вивчатиме досвід, шукатиме в Україні успішні проекти і поширюватиме їх на нижчі рівені.

"Європейський Союз допомагає Україні коштами, щоби будувати елементи такого самоврядування. Це майже 180 млн євро на доступні програми, які ми запустили за останні 5 років. Плануємо запустити нові програми, але багато коштів так і залишаться у нас, бо нема українських проектів, на які можна використати ці гроші. Країні не потрібно просити додаткових грошей – бо ті, які були надані – не були використані", - заявив Я.Томбінський.

Він зазначив, що наразі ЄС у роботі з Україною намагається максимально зменшити кількість міжнародних експертів і залучити якомога більше українських експертів. " Бо мета цього процесу – побудувати українську компетенцію управління, допомогти українським експертам використовувати український потенціал. Для цього будемо відкривати і наступні проекти, надавати гроші українським установам, інститутам, українському самоврядуванню, щоб воно побудувало процес, який працюватиме для України", - зазначив Я.Томбінський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА