15:12 27.11.2013

Коморовський: Брюссель помилився у проблемі відносин між ЄС і Україною - це не питання Тимошенко, a тиск Росії

3 хв читати

Президент Польщі Броніслав Коморовський заявляє, що європейська сторона помилилася в оцінці проблеми у відносинах між Європою та Україною і не втрачає надії на підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

"Брюссель зробив помилку в оцінці проблеми у відносинах між ЄС і Україною. Нею не є Тимошенко (екс-прем'єр Юлія Тимошенко - ІФ). Проблемою є політика тиску й шантажу, які до України застосував її східний сусід. На це не може бути згоди західного світу. Не так вирішуються питання стратегічного рівня. Вибір України між Сходом і Заходом має бути її суверенним вибором", - заявив глава польської держави в інтерв'ю "Газеті виборчій", опублікованому в середу.

При цьому на запитання, чи не має він ілюзій, що на саміті у Вільнюсі все ще може відбутися прорив у вирішенні українського питання, Б.Коморовський відповів: "Надія помирає останньою". "Настав важливий момент для визначення стратегії західного світу в питаннях не лише України, а й усіх країн між Заходом і Сходом. Ми маємо підтримувати волю до розширення сфер прав людини й демократичних цінностей на Схід", - додав він.

Водночас, за словами польського президента, "вже сьогодні треба думати про те, що робити після саміту у Вільнюсі". "Ми працюватимемо над мудрою і рішучою реакцією Європейського Союзу на російський диктат стосовно України. Польща абсолютно не може відмовитися від підтримки України, зректися пошуку гідного для неї місця в Європі… Українці переконані в необхідності зближення з Євросоюзом, а вперті держави Євросоюзу - в необхідності підписання угоди про асоціацію з Україною. Нині тверда позиція президента Путіна збільшує шанси на формулювання монолітної позиції країн Євросоюзу й солідарних дій на користь України після саміту", - сказав Б.Коморовський.

"Допомагає в цьому і позиція Юлії Тимошенко, яка підтверджує сьогодні, що єдиним шансом на вирішення проблеми Юлії Тимошенко є підписання угоди про асоціацію. Тобто, змінює логіку дій у багатьох країнах Євросоюзу", - додав він.

Б.Коморовський зазначив, що не підтримує думку про те, що президент України Віктор Янукович від самого початку не був налаштований на підписання угоди про асоціацію з ЄС, а заяви про євроінтеграцію були грою з метою зміцнення позицій у переговорах із Росією.

"Я не повністю поділяю цю точку зору. З моменту набуття незалежності Україна завжди лавірувала між інтеграцією з Західною Європою і Сходом. Нинішній президент теж так чинить, шукає вигоди для своєї країни. З тією лише різницею, що сьогодні Україна може проґавити свій історичний шанс. Нашою відповіддю на лавірування має бути демонстрація переваг від вигоди інтеграції з Заходом", - наголосив він.

При цьому президент Польщі зазначив, що "українська влада, схоже, продовжить політику виляння між Сходом і Заходом, що називається в Україні "багатовекторністю", яку реалізовували всі попередні уряди".

"Українцям ми бажаємо всього найкращого. Достатньо простежити статистику. В 1990 році національний дохід на одного жителя в Польщі й Україні був порівнянний. Після понад двадцяти років у Польщі дохід утричі вищий. Це найкращий аргумент, для чого варто проводити реформи, зв'язуватися з ЄС і прийняти його стандарти. Це чудово розуміють молоді українці, які їздять до різних європейських країн, це відчувають сотні тисяч українців, які приїжджають до Польщі. Вибір західного напряму означає прийняття демократичних засад і необхідність проведення складних господарських реформ, а альтернативою є авторитарні уряди та слабомодернізована економіка", - сказав Б.Коморовський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА