14:00 31.12.2024

Глава МВС: нам вдалося втримати довоєнний рівень безпеки всередині країни

4 хв читати
Глава МВС: нам вдалося втримати довоєнний рівень безпеки всередині країни

Інтерв'ю міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка агентству "Інтерфакс-Україна" щодо роботи МВС у 2024 році

Черговий календарний рік добігає кінця - третій рік повномасштабної агресії РФ за українським літочисленням. Яким він був? Глава МВС ділиться своїм баченням - максимально коротко, відверто і по суті.

Текст: Оксана Геронтьєва

 

Ви регулярно буваєте на лінії фронту і спілкуєтесь з бригадами "Гвардії наступу". Що для них цей рік? 

За найменшої нагоди я намагаюсь бути там, де зараз десятки тисяч працівників системи МВС - лінія фронту, прифронтова територія, зона бойових дій. Це не лише про “Гвардію Наступу”, а й про тисячі поліцейських та рятувальників, які попри близькість ворога та постійні обстріли залишаються поруч із цивільними та роблять усе задля їхньої безпеки. Для них це рік стійкості та хоробрості.

Це не пафосні слова, у них те, що важко уявити, перебуваючи у тилових регіонах. Цілодобові випробування у боях із ворогом, втрата побратимів та близьких, неймовірні зусилля для утримання кожного метра нашої землі. Разом із тим - радість від відчутних завданих втрат окупанту, гордість за підрозділ, якому вдається деокупувати територію, усвідомлення важливості під час рятувальних операцій та евакуації цивільних. 

Чи стало МВС потужнішим в захисті та забезпеченні безпеки українців в тилу?

Сформулюймо питання по-іншому. Чи почувається українець захищеним? Очевидно, що ні — через війну. Однак, якщо не враховувати воєнні ризики, повʼязані з бойовими діями або російськими обстрілами, інші показники безпеки — на довоєнному рівні. Це і є відповідь. Докладається багато роботи й зусиль, які можуть бути не очевидними, на перший погляд. МВС вдалося втримати довоєнний рівень безпеки у сфері захисту громадського порядку.  

На Вашу думку, чи відчувають це люди та чи можна говорити в цілому про довіру?

Довіра людей — для нас один з головних маркерів. Рівень довіри до НГУ та ДСНС вражає. Вони займають передові позиції серед державних органів. Показники поліції та ДПСУ — теж вище, ніж до повномасштабного вторгнення. Ми цінуємо довіру та прагнемо посилити взаємодію з громадянами.

Що для Вас як міністра було найбільшим викликом у 2024 році?

Найбільший виклик — це збереження життя людей в умовах постійних обстрілів і російських атак. Це посилення сил ППО нашими мобільно-вогневими групами в НГУ і ДПСУ, це евакуація цивільних у прифронтових зонах поліцейськими та рятувальниками, це, власне, бойові дії та забезпечення всіх наших підрозділів.

Які напрямки роботи МВС чи виконані завдання виправдали ваші очікування? Кому і за що Ви вдячні?

Перший напрямок — безпека громадян, реагування на обстріли та загалом - допомога людям. 

Другий — бойова робота. Неймовірні зусилля наших бійців.

Третє — підтримка наших Героїв та їхніх родин. Це комплексна реабілітація, соціальний супровід, можливість отримання якісної освіти для дітей військовослужбовців. 

Я вдячний кожному українцю, який розуміє, які виклики стоять перед державою і допомагає, захищає, лікує, волонтерить, донатить.

Вдячний колегам і команді, бо система МВС — це сотні тисяч спеціалістів по всій країні, великий та ефективний колектив. 

Чи є щось робоче, що викликає у Вас почуття сорому/провини/болю?

Щоразу коли отримую зведення, в яких звучить звістка про втрати — це біль. Кожне втрачене життя як військового, так і цивільного, це боляче. Ми вшановуємо пам’ять кожного і кожної, хто віддав своє життя у боротьбі за Україну, це наш обов’язок. Ми робимо все можливе, щоб забезпечити наших воїнів, підтримати їх на всіх рівнях, адже кожен боєць — це не просто частина армії, це людина, це Герой. Найбільше болять звістки про смерть наших співробітників, які гинуть не лише на фронті, але й при розмінуванні територій чи допомозі постраждалим у тилу.

Війна — це страшна реальність, і ми робимо все можливе, щоб захистити людей, зберегти стабільність і забезпечити наші підрозділи всім необхідним. І завжди потрібно робити більше.

До якого із підрозділів МВС у Вас найбільше запитань і невдоволення?

Органи системи МВС України щоденно виконують важливі функції — від рятування життів та евакуації до забезпечення безпеки на кордоні та підтримки правопорядку. Порівняно з довоєнним часом, навантаження на наші підрозділи зросло в рази.

Коли суспільство звертає увагу на неякісне надання послуг або з’являється критика конкретних працівників, ми невідкладно реагуємо, вживаємо заходів і звітуємо про результати. Наприклад, щодо роботи сервісного центру ми ініціювали комплексне перезавантаження всіх процесів.

Проте важливо пам'ятати, що окремі недобросовісні працівники не повинні ставити під сумнів відданість та самопожертву тисяч інших, які, попри обстріли та складні умови, щодня забезпечують порядок і надають необхідні послуги. Наші співробітники, зокрема й ті, хто перебувають на фронті, заслуговують на повагу, адже вони віддають всіх себе і часто — життя, щоб забезпечити безпеку та стабільність у країні.

Задачі мінімум і максимум для МВС на 2025 рік

Задача максимум — перемогти у великій війні. Посилити наші бойові підрозділи, удосконалити роботу сервісних підрозділів та продовжувати забезпечувати безпеку всередині Держави. Задач мінімум не існує від початку повномасштабного вторгнення.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рішення про будівництво нових блоків АЕС має ухвалювати українська влада - посол ЄС в Україні Катаріна Матернова

2022 був роком виживання… Мета зараз – створити найкращі умови для розвитку і відкриття виробництв – заступник міністра економіки Телюпа

Для транспортної галузі на 2025 рік маємо компромісний бюджет - заступник міністра фінансів

Командувач Нацгвардії: Робимо акцент на досвід бойових підрозділів і розвиток технологій

Командувач Нацгвардії: Через активність ворога деякі бригади за рік змінили по три напрямки

"Укрпошта" обслуговує понад 60% міжнародного трафіку посилок з України і в експорті, і в імпорті - директор департаменту міжнародних операцій

"ArcelorMittal Кривий Ріг" завершить 2024 рік зі збитком через тарифи і логістику, сподівається у 2025 році вийти в "нуль" - гендиректор

Є потреба в перезапуску фондового ринку, якого практично не існує - Гетманцев

Янченко: Нам потрібно рухатися в бік розвитку власного ОПК

Хочу записати в актив реальне реформування митниці, не залишаючи це наступникам, - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА