Інтерфакс-Україна
19:24 03.08.2017

На Хмельниччині запущено проект створення господарств із виробництва меду учасниками АТО та переселенцями

2 хв читати
На Хмельниччині запущено проект створення господарств із виробництва меду учасниками АТО та переселенцями

У Хмельницькій області за підтримки посольства Польщі в Україні запускають проект психологічної реабілітації воїнів АТО і зайнятості внутрішньо переміщених осіб на основі "соціальної апітерапії", повідомив президент Українського кооперативного альянсу Зиновій Свереда.

"Завтра о 10:00 у с. Антоніни Красилівського району Хмельницької області ми розпочинаємо цей проект", - розповів З.Свереда під час прес-конференції в Києві в четвер.

Він зазначив, що суть проекту - створення сімейних господарств із виробництва меду.

За словами З.Свереди, запуску проекту передувала майже річна дослідницька робота. "Ми вивчали ситуацію з біженцями та воїнами АТО. У Хмельницькій області понад 3,5 тисячі учасників бойових дій. Згідно з соціологічними дослідженнями, близько третини з них перебувають у дуже складному психологічному стані", - розповів З.Свереда.

За його словами, нині в проекті виявили бажання брати участь 80 учасників АТО і близько 20 внутрішньо переміщених осіб.

Президент Українського кооперативного альянсу повідомив, що учасниками проекту стануть ті, хто успішно захистить свої бізнес-плани.

З.Свереда також розповів, що метою проекту є створення сімейних підприємств, які займатимуться не лише бджільництвом, а й органічним садівництвом, а в перспективі створення українсько-польських підприємств із бджільництва та переробки продукції садівництва.

"Ми просто відроджуємо старовинні традиції співпраці в цих галузях і використовуємо досвід Польщі", - зазначив З.Свереда.

За словами радника посольства Польщі в Україні Йоанни Юркевич, проект здійснюється "у рамках грантів від посольства Польщі". "Ми вирішили підтримати соціальний проект, соціальну апітерапію... Я впевнена, що цей проект не лише допоможе колишнім учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам вирішити свої поточні проблеми, але також буде корисний для розвитку громади", - зазначила вона.

З.Свереда також розповів, що в перспективі планує відновити ботанічні сади Потоцького. "Уже відреставрували одну з частин замку Потоцького", - розповів він.

ОСТАННЄ

У ЦПД спростували можливість російського десанту в Одеську область і назвали це ворожими вкидами

Зеленський-Путіну: Україна не дозволить контролювати потенційні президентські вибори в країні

Цивільний постраждав внаслідок удару російського дрону по автівці в Харківській області

Гегсет оголосив про початок операції "Удар Яструба" в Сирії, Трамп пояснив причину

На фронті більше 140 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Гегсет оголосив про початок операції "Удар Яструба" в Сирії

Ситуація в енергосистемі України через удари перебуває в найгіршому стані як мінімум з вересня 2024р – МАГАТЕ

Зустріч з американськими та європейськими партнерами в США завершена, домовилися про подальші кроки - Умєров

Україна і Китай обговорили посилення торговельно-економічної співпраці

Регулятори Греції, Болгарії, Румунії, Молдови схвалили 2 нових маршрути постачання газу в Україну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА