11:29 18.04.2024

Україна розраховує на розблокування допомоги США на 2024 рік - Шмигаль

2 хв читати
Україна розраховує на розблокування допомоги США на 2024 рік - Шмигаль

Україна розраховує, що допомогу США на 2024 рік буде розблоковано, включно з безпосередньою фінансовою підтримкою, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час спільних заяв для ЗМІ за підсумками зустрічі з міністеркою фінансів США Джанет Єллен.

"Від початку повномасштабної війни США взяли на себе зобов’язань на майже 45 млрд доларів у сфері оборони. Ми отримали 55 пакетів військової підтримки. Близько 22,9 млрд доларів грантів", - ідеться в телеграм-каналі уряду України в четвер із посиланням на Шмигаля.

За його словами, Україна вдячна "лідерству Сполучених Штатів у консультаціях з країнами G7 щодо конфіскації заморожених російських активів. Очікуємо, що Конгрес ухвалить закон і надасть уряду США повноваження їх конфісковувати для допомоги Україні".

Сторони також обговорили необхідність посилення санкцій. Шмигаль поінформував про реформи, які реалізує Україна на шляху до вступу в ЄС і НАТО.

У свою чергу міністерка фінансів США за підсумками зустрічі зі Шмигалем і міністром фінансів України Сергієм Марченком зазначила в соціальній мережі Х, що сторони обговорили "спільні пріоритети. Серед них - збереження міжнародної фінансової підтримки України, програма реформ у країні та зобов'язання Росії заплатити за заподіяну нею шкоду".

За словами міністерки фінансів США, адміністрація Байдена, як і раніше, віддана наданню Україні військової та економічної підтримки, якої вона потребує. "Нездатність республіканців Палати представників так довго діяти на підтримку України в цей вирішальний момент війни була непростимою і шкідливою для нашої національної безпеки. Кожен момент зволікання з боку республіканців у Палаті представників зміцнює Путіна і додає сміливості противникам Америки у всьому світі, які уважно стежать за тим, чи зберігаємо ми, Сполучені Штати, свою рішучість підтримувати демократичну Україну, доки вона відбивається від автократичної Росії. Палата представників має якнайшвидше ухвалити додаткові заходи з національної безпеки, а Сенат має якнайшвидше наслідувати їх приклад", - заявила Єллен за підсумками зустрічі.

Текст її виступу розміщено на сайті Міністерства фінансів США.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА