Інтерфакс-Україна
19:30 01.06.2021

Южно-Українська АЕС запустила два бризкальні басейни

2 хв читати
Южно-Українська АЕС запустила два бризкальні басейни

Южно-Українська АЕС ввела в експлуатацію два бризкальні басейни для вдосконалення системи охолодження станції в теплий період, повідомила прес-служба НАЕК "Енергоатом".

"Цього року також буде введено в експлуатацію третій та четвертий басейни з п'яти передбачених і третій гідроагрегат Ташлицької ГАЕС, а завершення реконструкції та запуск басейну №5 заплановано на 2022 рік", - повідомив глава НАЕК Петро Котін.

За його словами, реалізація проекту дасть змогу збільшити обсяги виробництва електроенергії Южно-Українською АЕС у літній період на 40%.

Ташлицьке водосховище забезпечує роботу ЮУАЕС на номінальній потужності 3 ГВт тільки в холодну пору року. В літній період у результаті підвищення температури циркуляційної води потужність станції обмежується до 1,8 ГВт, а в особливо спекотні дні - до 1,5 ГВт.

Введення в роботу п'яти бризкальних басейнів знизить температуру циркуляційної води на 7-8° С (5х1,4° С), що дасть змогу уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС і зняти обмеження потужності атомних енергоблоків у спекотний період року.

Проект також передбачає облаштування струменеспрямовуючої завіси в акваторії Ташлицького водосховища та будівництво комплексу споруд для заповнення й підживлення водойми-охолоджувача. Це покращить водно-хімічний і температурний режими ставка-охолоджувача, що позитивно вплине на місцеві флору та фауну.

Кошторисна вартість будівництва комплексу з п’яти бризкальних басейнів становить 3,4 млрд грн, станом на 1 квітня 2021 року виконано робіт на 2,3 млрд грн. Загальна вартість проекту реконструкції ТГАЕС дорівнює 14,25 млрд грн, станом на 1 травня 2021 року профінансовано 3,3 млрд грн.

Генеральний підрядник - АТ "Юженергобуд", виробник насосного обладнання - італійська Termomeccanica Pompe.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (три атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (два гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: два гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга - гідроагрегат №3).

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА