14:08 18.08.2023

Автор ОЛЕКСАНДР ЛАРІН

Який міністр спорту потрібний Україні?

3 хв читати
Який міністр спорту потрібний Україні?

Олександр Ларін, співзасновник ГО  Спортивний контекст", Генеральний секретар Федерації баскетболу України (2011-2015 рр.), заступник міністра спорту України (2010 р.)

 

В останні 2-3 тижні в діалогах з різноманітними співрозмовниками я неочікувано стикаюся з питанням, яке повторюється: “Хто міг би бути хорошим міністром спорту сьогодні?”. З урахуванням обговорюваних тем, характеру проблем, що виникли, питання передбачає, що мені потрібно запропонувати ім'я тієї особи, яка зможе перевершити попередніх міністрів і найбільш повно відповідатиме вимогам до посади міністра спорту України.
На моє глибоке переконання, відповідь на це очевидно актуальне питання виглядає не як список прізвищ, а як список завдань, які має вирішити міністр.
Тому формулювання відповіді не може зводитися до простого перерахування імен, а полягає у визначенні завдань, які слід вирішити новому міністру. Люди, які пройшли шлях у спорті, особливо ті, хто досяг видатних результатів як спортсмени чи тренери, знають про проблеми та нерівність у спорті з перших рук. Зіткнувшись з цим особисто, або спостерігаючи це з боку, всі вони знайомі з аспектами несправедливості та нерівноправності щодо спортсменів, тренерів у різних проявах. Але, у будь-якому разі, всі вони побували у цьому королівстві кривих спортивних дзеркал. А деяким вдалося навіть досягти успіху й у кар'єрному сходженні у сфері управління в спорті.
І ось, роблячи цей кар'єрний крок до міністерського крісла, кандидат у міністри має, зрештою, лише два сценарії подальшого розвитку подій: “хочу, щоб стало по-іншому”, або ж – “ось мій час царювати”. І досі ми не бачили серед міністрів, які пропрацювали на посаді хоча б один рік, хоч би ознак намірів щось зробити “по-іншому”.
Найжахливіше те, що міністри та їхні заступники “царюють”, а 99,99% їх “підданих” не усвідомлюють справжнього стану речей і не уявляють, як може бути по-іншому. У ці 99,99% входять і функціонери, і тренери, і спортсмени, і всі, хто робить внесок у спортивний процес і результат, і всі, хто спостерігає і співпереживають за процес і результат.
Так ось. Хорошим міністром для українського спорту має шанс стати той, хто візьметься зробити три головні речі.
Перше: зможе пояснити першим особам держави та політикам, для чого державі та суспільству взагалі потрібен спорт і які у них між собою мають бути стосунки.
Друге: знає сам і може пояснити іншим, як функціонує світова система спорту і як ефективно з нею взаємодіяти.
Третє: осмислить, що може бути по-іншому для всіх, а не для себе та своїх, і перепише сценарій розвитку українського спорту, в якому ліквідує роль царя, а себе як міністра зробить функцією.
Все перераховане не є утопічною фантазією, а реальним списком критеріїв для розгляду кандидатів на пост міністра спорту України.
Якщо, звісно, допустити саму можливість такого підходу до відбору кандидатів та не вважати її утопією.

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄФРЕМ ЛАЩУК

Перезавантаження Бюро економічної безпеки: що далі?

ІРИНА МУДРА

Рішення ЄСПЛ щодо Криму: нівелювання російської брехні і перемога української правди

ВОЛОДИМИР БОРЕЙКО

Як перемогти в Києві нестерпну спеку

ДМИТРО МИХАЙЛЕНКО

Чи має право податкова служба штрафувати українські КУА, які зареєстрували свої інвестфонди на сайті податкової США

ОКСАНА ЗАХАРЧЕНКО

Підтримка української мови та культури як ESG-тренд українського бізнесу

ОЛЬГА ОНІЩУК

Прописні істини: найпопулярніші міфи про "прописку" і факти, які їх спростовують

ВОЛОДИМИР ДУБРОВСЬКИЙ

Товарний облік для платників єдиного податку: чому він не вирішить проблему тіньової економіки?

ВІТАЛІЙ КОВАЛЬ

Україна – цікавий стартап для світу або що змінилося в питаннях міжнародного партнерства

ОЛЕКСАНДР САЄНКО

Нова головна дипломатка ЄС, яка "їсть росіян на сніданок"

ОЛЕКСАНДР КРАМАРЕНКО

Санкції мають бути нищівними. Чому поки що ні?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА