10:00 03.07.2023

Автор ВОЛОДИМИР БОРЕЙКО

Забудовники планують знищити ще одну зелену зону Києва - Галерний острів та урочище Покол

2 хв читати
Забудовники планують знищити ще одну зелену зону Києва - Галерний острів та урочище Покол

Володимир Борейко, еколог, директор Київського еколого-культурного центру

 

У чорну ніч на 1 жовтня 2007 року, коли був здійснений, напевно, найбільший дерибан землі з часів незалежної України, під керівництвом правої руки мера Києва Черновецького – Олеся Довгого – відбулася масова роздача зелених зон Києва під забудову. Зокрема, одну з перлин Києва – острів Галерний у Голосіївському районі було незаконно переведено Київрадою із зеленої зони до земель забудови. І ця територія була віддана в оренду майже на 50 років забудовнику – ТОВ «Галерна затока». Цим забудовником, на нашу думку, керують два відомі київські забудовники-олігархи – Василь Хмельницький та Андрій Іванов.

Відповідно до цього рішення Київради один з дивом збережених куточків стародавнього Дніпра острів Галерний має бути забудований котеджами та розважальними центрами.

І це при тому, що дана територія ніяк не повинна забудовуватись, оскільки це земля водного фонду, водоохоронна зона, ліс, а також маса червонокнижних видів.

Крім цього, забудовники ще поклали око на сусіднє з островом урочище Покол, плануючи перетворити ліс, що тут росте, з рідкісними видами фауни і флори, на гламурний парк. Забудовники починають у стилі путінських «пропагандонів» поширювати брехливу інформацію, що на Поколі та на Галерному острові нібито немає нічого цінного в природному відношенні.

Щоб спростувати брехню забудовників, днями Київський еколого-культурний центр організував дослідження урочища Покол та Галерного острова.

Результати перевершили всі очікування. Ми тут знайшли багато рослин та тварин із Червоної книги України. Це орхідея коручка чемерниковидна, а також орлан-білохвіст, зелена ящірка, п'явка медична, райдужниця велика, поліксена, бджола-тесляр, сколія-гігант, жук-олень, вечірниця руда.

Крім того, тут багато нір бобрів, велику цінність представляє на Поколі старий заплавний ліс з вікових дерев чорної та білої тополі. На болотах повно водоплавних птахів, кричить бугайчик, літають хижі птахи.

Виходить, що урочище Покол - це справжнє диво дикої природи. Навіщо це все знищувати під гламурний парк? Що, в Києві недостатньо гламурних парків?

Гламуризація урочища Покол буде означати не тільки кричуще порушення природоохоронного законодавства, але й чергову втрату національного надбання.

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) разом із депутатом Київради Ксенією Семеновою для охорони цієї зеленої перлини планував створити тут пам’ятник природи, однак у січні 2023 року ТОВ «Галерна затока» звернулася до Київради з проханням не створювати цю заповідну зону.

Цікаво дізнатися, як ці дії забудовників узгоджуються з постійними заявами київської влади, що у Києві всі зелені зони перебувають під охороною?

 

 

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ІРИНА МУДРА

Наполегливість дає результат: рішення про конфіскацію активів рф наближається

АНТОН БОЛДИРЄВ

Інструменти для інвестування: Світові тренди та вибір українців

АНДРІЙ СТАСЕВСЬКИЙ

Моторні біопалива: чи здатна Україна до промислово-аграрного прориву

КОСТЯНТИН БОНДАРЄВ

Вибори до Європарламенту: збільшення ваги євроскептиків, але не критично

ЛЮДМИЛА КРІПКА

Якісний цемент для відбудови України

СЕРГІЙ СИЛІН

Мікрогенерація - шлях до автономності родин. Наявні можливості в Україні - до 10 ГВт на місяць

БОГДАН ДОВЖЕНКО ГРИГОРІЙ КУКУРУЗА

Чорна труба на 100 мільярдів за рік

ІРИНА ОЗИМОК

Як містам не програти боротьбу за молодь

ОЛЬГА ОНІЩУК

Які методи майнової агресії використовує росія для захоплення власності українців на ТОТ?

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

Півроку керованого гнучкого курсу  - перші підсумки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА