23:12 28.09.2023

Вісьтак Ігор Ярославович: митниця та стратегії управління ризиками

5 хв читати

image.png

У період невизначеності бізнес стикається з різними викликами, такими як зниження виручки та збільшення витрат. Саме тому компанії активно шукають шляхи для їх зменшення. Один з ефективних інструментів управління витратами - це податковий аудит. З його допомогою можна визначити завдання, які включають оцінку відповідності законодавству, аналіз ризиків та їх вплив на бізнес.

Як зазначає бізнес-аналітик та експерт з маркетингу Ігор Ярославович Вісьтак, митниця та ризики, пов’язані з її проходженням, є важливим етапом, особливо для компаній, що займаються міжнародними поставками.

Ігор Ярославович Вісьтак: митниця та аудит її процедур для скорочення витрат

Початок аудиту - це лише старт процесу, під час якого здійснюється контроль за дотриманням правил торгівлі, оцінюється правильність митного оформлення і дієвість ланцюга постачань. Ці етапи проводяться як самою компанією, так і її митним брокером. Після завершення аудиту виявляються можливості для фінансової економії.

Досвід підтверджує, що близько 80% компаній середнього розміру змогли значно знизити витрати (в середньому на 23-28%) завдяки оновленню своїх робочих процесів та впровадженню більш формалізованих методів. Вони допомагають уникнути аналогічних проблем у майбутньому.

Наприклад, однією із ситуацій може бути відновлення можливості здійснення вільної торгівлі, як передбачено Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС. Це стосується товарів, які систематично імпортувалися без належного підтвердження їхніх вигідних умов.

На думку Вісьтака Ігоря Ярославовича, митниця може повернути переплачені податкові суми за минулі періоди у разі правильної організації бізнесом подальших дій. Тим самим мінімізуються ризики у майбутньому.

Бізнес-аналітик наводить такий приклад: після проведення одного з аудитів була запропонована процедура відновлення спеціального режиму для товарів, які компанія раніше оформляла протягом двох років за повними митними ставками.

Повернувши переплачені митні суми, компанія не лише зекономила сотні тисяч доларів, але і почала ефективніше використовувати свої ресурси.

Вісьтак Ігор Ярославович: митниця і можливості для зниження витрат

Митниця - не тільки місце оформлення документів, але і можливість для компаній скоротити свої витрати.
Під час процедури митного оформлення та аудиту, компанії можуть виявити можливості для ефективного зниження своїх витрат і підвищення рівня конкурентоспроможності. Оцінка процесів у ланцюгу постачань, правильний класифікаційний код та вивчення податкових переваг - це лише деякі із шляхів, на яких, на думку Ігоря Ярославовича Вісьтака, митниця допоможе бізнесу заощадити та розвиватись.

Бізнес-аналітик вважає, що оскарження рішень щодо зміни вартості мита може стати вигідним кроком для компаній, які здійснюють міжнародні поставки імпортованих товарів. За допомогою правильного підходу і наявності необхідних документів, передбачених Митним кодексом, ця процедура дозволила деяким імпортерам скоротити витрати на 60%.

fddfgdf.jpg

Інший спосіб зекономити вже на найближчих поставках полягає у перегляді класифікаційних кодів згідно з УКТЗЕД, що може значно знизити витрати на товари. Забезпечення присвоєння правильного коду може призвести до економії. За словами Вісьтака Ігоря Ярославовича, митниця знизить вартість своїх послуг, пов’язаних з оформленням під час транспортування через кордон.

Крім того, у деяких випадках своєчасне виявлення арифметичних помилок в митних деклараціях дозволяє компаніям відкоригувати їх та повернути податки, які вже сплачені. Такі помилки найчастіше викликані людським фактором, і їх виправлення може призвести до значних фінансових заощаджень.

Ігор Ярославович Вісьтак: митниця і фінансові та правові ризики

Під час аудиту на предмет дотримання законодавства компанії можуть стикатися з різними ризиками, які вимагають уваги та вчасного вирішення. Наприклад, була допущена помилка у розрахунках. Такі недоліки можуть призвести до фінансових проблем та втрат для компанії.

Додатковий ризик виникає, коли імпортери мають глобальні страхові угоди. Як говорить Вісьтак Ігор Ярославович, митниця у таких випадках дозволяє ретельно дослідити можливість включення страхових витрат у розрахунок митної вартості товарів.

При цьому, компанії також повинні бути уважними щодо дотримання норм нетарифного регулювання та адміністрування документів. Ці документи підтверджують відповідність обмежень на переміщення товарів через митний кордон України. Наприклад, може виявитися, що компанія здійснює зовнішньоекономічні операції з товарами, які підлягають експортному контролю, без отримання відповідних документів.

Важливо розуміти, що висновок про віднесення товару до контрольованого може бути зроблений тільки на підставі перевірки технічних характеристик і їхньої відповідності опису з "Єдиного списку товарів подвійного призначення". Цей висновок не залежить від митного режиму, в який поміщуються товари.

За інформацією Ігоря Ярославовича Вісьтака, митниця попереджає про порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю. Вони можуть мати серйозні правові наслідки, включаючи кримінальну відповідальність.

Отже, компанії повинні бути уважними та ретельно вивчати всі аспекти своєї міжнародної діяльності, щоб уникнути фінансових та правових проблем.

Вісьтак Ігор Ярославович: митниця і ризики практичного аудиту

Бізнес-аналітик вважає, що проведення митного аудиту - це не тільки обов'язкова процедура для компаній, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, але і можливість для виявлення та керування ризиками. Під час аудиту можна ідентифікувати потенційні проблеми та загрози, пов'язані з митними операціями, а також розробити стратегії їхнього управління.

8836-zaika.jpg

Важливо враховувати, що ризики на митниці можуть виникнути з різних причин, включаючи невідповідність податковому законодавству, помилкове класифікування товарів, неправильне оформлення документів, порушення правил торгівлі тощо. Під час аудиту слід ретельно оцінити всі аспекти митних операцій та їхній вплив на бізнес компанії.

Як запевняє Ігор Ярославович Вісьтак, на митниці практичний аудит допоможе компанії виявити, оцінити та управляти цими ризиками, зменшити ймовірність фінансових втрат та негативного впливу на репутацію бізнесу. Такий аудит може бути необхідним як для внутрішнього контролю, так і для забезпечення відповідності всім вимогам та стандартам, що регулюють зовнішньоекономічну діяльність.

Експерт з маркетингу розповідає, що митний аудит є важливим інструментом для компаній, які здійснюють міжнародну торгівлю. Цей процес допомагає виявити потенційні ризики та недоліки у бізнес-проєктах та забезпечити їх вчасне вирішення.

Митний аудит може бути проведений як внутрішньою командою, так і залученням зовнішніх консультантів. З нашого досвіду виходить, що проведення зовнішніх перевірок кожні два роки завжди виправдовує очікування.

Після проведення аудиту компанія може вжити заходів для усунення виявлених недоліків і зменшення ризиків. Вісьтак Ігор Ярославович підкреслює, що митниця може стати надійною платформою для зниження ризиків на ранніх етапах торгівлі. Результати аналізу можуть бути використані для отримання статусу авторизованого економічного оператора (АЕО) або для доступу до транзитних спрощень.

Підсумовуючи сказане, бізнес-аналітик зазначає, що загалом, митний аудит є важливим інструментом для забезпечення відповідності компанії законодавству та захисту від фінансових і правових ризиків. Отже, митниця та ризики практичного аудиту - нерозривно пов'язані аспекти для бізнесу, які вимагають системного та професійного підходу для ефективного управління.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА