За перше півріччя "Вінницягаз" отримала збиток більше 70 млн. грн.
За шість місяців 2018 року ПАТ "Вінницягаз" отримало збиток в розмірі 74 млн грн. Минулий рік компанія також завершила зі збитком 48 млн грн.
Розподіл природного газу вже декілька років поспіль є збитковим. Тариф, який встановлює НКРЕКП, не покриває економічно обгрунтованих витрат підприємства.
Найбільший дисбаланс утворюється за рахунок різниці між фактичною вартістю технологічного газу та його ціною, передбаченою в тарифі.
"Тарифом, встановленим НКРЕКП, для ПАТ "Вінницягаз" в 2018 році передбачено, що вартість природного газу на технологічні потреби складе 286 млн грн.", - говорить фінансовий директор ПАТ "Вінницягаз" Сергій Кібітлевський. - Але у фактичних цінах цей об’єм газу вартує майже в два рази більше".
ПАТ "Вінницягаз" направляє на закупівлю газу для технологічних потреб близько 60% тарифної виручки підприємства. Тому збитки компанії в 2018 році тільки збільшаться.
Компанія також відчуває дефіцит тарифних коштів і в інших операційних питаннях: забезпеченні матеріалами для експлуатації розподільчих мереж, встановленні конкурентної заробітної плати, оплаті послуг по безкоштовній повірці та ремонту лічильників. Тарифний дефіцит по цим статтям витрат Вінницягаз оцінює у 50 млн. грн. на рік.
Наслідками такої тарифної політики є борги перед постачальниками технологічного газу, проблеми із виконанням експлуатаційних завдань, передбачених нормативними документами, відтік кваліфікованих кадрів. Дисбаланси минулих періодів можуть бути усунуті виключно за рахунок компенсацій у майбутніх періодах, а це більше 200 млн. грн.
14 червня 2018 р. НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ "Вінницягаз" двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.
Основною сферою діяльності ПАТ "Вінницягаз" є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінничини становить 54 %. Природний газ отримують 448 451 сім’я і майже 6074 підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять 821 494,340 тис. кубометрів природного газу на рік. ПАТ "Вінницягаз" входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2017 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.