Подання позову до Стокгольмського арбітражу спрямоване на досягнення "мирової угоди" з Росією щодо газових питань - думка
Київ. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Можливе подання Україною позову до Стокгольмського арбітражного суду спрямоване на досягнення компромісу, а не на розрив газових угод із Росією 2009 року, вважає керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
"Моє припущення: і обговорення теми судового арбітражу (Стокгольмський арбітражний суд - ІФ), і навіть може бути подання позову до цього арбітражу, скоріш за все спрямоване не на те, щоб розірвати ці угоди, а на те, щоб добитися мирової угоди, компромісу", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в Києві в середу.
Політолог також зазначив, що до "газової війни" між Україною та Росією може призвести лише односторонній розрив із Росією газових угод, укладених у 2009 році.
На думку В.Фесенка, в українсько-російських міждержавних відносинах необхідно знизити "рівень емоцій та перейти до спокійного, робочого обговорення" газових питань.
При цьому експерт прогнозує, що наступного року в Україні зростатиме значення "російської теми" в контексті майбутніх парламентських виборів.