14:40 27.05.2019

Експерти Swiss Democracy Foundation поділяться з Україною досвідом прямої демократії

2 хв читати

Київ. 27 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Український інститут прямої демократії та Swiss DemocracyFoundation підписали меморандум про співпрацю.

Відповідний документ було підписано на прес-конференції в прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

"Пряма демократія передбачає безпосередню участь народу в державних справах, вираженні своєї волі. Пряма демократія як концепція, як принцип закріплена і в Конституції України ... Досвід Швейцарії в цьому питанні для нас безцінний, і ми налагоджуємо таку співпрацю зі Швейцарським фондом демократії", - сказав представник Українського інституту прямої демократії Олександр Мережко.

Говорячи про можливі ризики, пов'язані з ініціативою проведення референдуму з питань національної безпеки, Мережко зазначив: "У нашій Конституції передбачається тільки три випадки, коли референдуми не можна проводити, наприклад амністія. При розробці законодавства можна подумати про те, щоб розширити коло якихось питань".

У свою чергу член правління і директор з міжнародного співробітництва Swiss Democracy Foundation Бруно Кауфманн (Bruno Kaufmann) додав, що важливо порушити питання використання інструментів прямої демократії на публічному обговоренні з громадянським суспільством і громадянами України.

"Я наполегливо рекомендую обережно підходити до цього питання, розпочати публічні обговорення питання прямої демократії. Наш великий досвід свідчить, що якщо залишити інструменти прямої демократії маленькій групі політиків, то це буде погане рішення, оскільки вони можуть це використовувати у своїх дуже вузьких інтересах", - висловив думку експерт.

Кауфманн порекомендував першим винести на референдум питання впровадження прямої демократії.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Східної Азії та Близького Сходу

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

За два роки війни в Україні з'явилося понад 300 МВт домашніх і 90 МВт промислових СЕС - голова правління АСЕУ

"Кліар Енерджі" так і не вдалося повернути в мережу три ТЕС на біомасі 22 МВт через проблеми із сировиною - голова наглядової ради

В Україні до кінця 2024 р. за підтримки держави можна встановити до 500 МВт СЕС - голова правління АСЕУ

Українські експортери та Кабмін мають прискорити декарбонізацію з урахуванням вступу в дію в ЄС механізму CBAM з 2026 р

"Кліар Енерджі" до кінця року має намір встановити газопоршневу генерацію на 80 МВт - голова наглядової ради

Обов'язкове використання щонайменше 5% біопалива в автобензині принесе до бюджету понад $1 млрд щорічно - президент "МХП Еко Енерджі"

Свинарство має всі шанси повернутися до рекордних показників виробництва та вийти на експорт

Підприємці готові долучитися до розроблення найкращих практик розвитку бізнесу, але Кабмін намагається їх не чути - голова київського "УДАРу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА