11:54 13.12.2017

Законопроект про повну загальну середню освіту з урахуванням висновків Венеціанської комісії заплановано внести до Ради навесні

2 хв читати
Законопроект про повну загальну середню освіту з урахуванням висновків Венеціанської комісії заплановано внести до Ради навесні

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявляє, що проект закону про повну загальну середню освіту з уточненням про застосування мов в освіті згідно з висновками Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) заплановано внести до Верховної Ради навесні 2018 року.

"Зараз за цими висновками ми маємо сформулювати моделі освіти для національних меншин у законі про загальну середню освіту, тобто ми не вноситимемо жодних змін до ст.7 (про мову навчання - ІФ) закону "Про освіту", - сказала Л.Гриневич журналістам перед засіданням Кабінету Міністрів України в середу.

Вона висловила сподівання на те, що законопроект буде внесено до парламенту навесні та ухвалено на літній сесії парламенту. "Моя мета і було б найкраще, якби ми його прийняли на літній сесії Верховної Ради і до нового навчального року прийшли з новим законом", - сказала міністр.

Також Л.Гриневич зазначила, що перехідний період до повного введення норми про мови навчання може бути продовжено з 2020 року, як це передбачено зараз, до 2022 року, особливо для дітей, рідна мова яких не належить до слов'янської групи

Як повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон України "Про освіту", який, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, Але, відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд із українською в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту.

МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини в звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту".

11 грудня в Міносвіти України заявили, що вдячні Венеціанській комісії за роботу з надання висновків щодо відповідності мовної статті українського закону "Про освіту", готові імплементувати її рекомендації і вже розробили три моделі імплементації цієї статті в законі "Про загальну середню освіту".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шмигаль обговорив військові потреби України з болгарським колегою Главчевим

KSE Institute за $3 млн Світового банку навчить 6 тис. людей роботі з МФО

У Нікопольському районі вже 6 постраждалих від обстрілів, зокрема дитина - обладміністрація

Окупанти завдали удару по Криворізькому району, постраждав місцевий житель

Лубінець передав МФЧХ документи, що свідчать про низку порушень у діяльності російського Червоного Хреста

Окупанти завдали удару по Херсону, повністю зруйновано кілька приватних будинків - обладміністрація

Данія виділяє Україні новий пакет допомоги в розмірі EUR33,5 млн

Кулеба обговорив із главою МЗС Антигуа і Барбуди шляхи подальшого розвитку двостороннього співробітництва між країнами

У Києві відбулася координаційна зустріч між посольством Італії, офісом AICS та італійськими гуманітарними організаціями

Українська авіація завдала за добу ударів по 5 місцях скупчення окупантів і їхньому пункту управління - Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА