13:19 17.07.2024

Голова Верховного Суду: Міжнародне право має розвиватися, а в притягненні до відповідальності воєнних злочинців покладаємося на себе

2 хв читати
Голова Верховного Суду: Міжнародне право має розвиватися, а в притягненні до відповідальності воєнних злочинців покладаємося на себе

У питанні притягнення окупантів до відповідальності Україна покладається на національну судову систему, а міжнародне право має розвиватися з урахуванням воєнної агресії РФ, щоб запобігти такому в майбутньому, зазначає голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання про те, чи бачить він як голова Верховного Суду реальні перспективи притягнення до відповідальності вищого військово-політичного керівництва країни-агресора, Кравченко сказав: "Міжнародне право має розвиватися. Якщо ситуація в Україні не буде оцінена належним чином в контексті вдосконалення міжнародного права, то воно втратить сенс саме собою".

Очільник суду наголосив, що Україна якраз і ставить питання цього розвитку, щоб надалі світ міг запобігти жорсткій невиправданій агресії.

"Зараз ми бачимо важливий розвиток цього питання, а саме створення трибуналу щодо злочину агресії на базі Ради Європи. Таких прецедентів ще не було, тому поки що рано говорити про те, як це питання розвиватиметься далі", - сказав Кравченко.

Щодо видачі Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт вищого політичного та військового керівництва країни-агресора, то, як зазначив голова Верховного Суду, це має певний вплив. "Але ключове в них (ордерах - ІФ-У) - можливість затримання цих осіб у разі перебування в країнах, які визнають юрисдикцію МКС", - пояснив він.

Відповідаючи на запитання про те, чи можна сказати, що загалом у питанні притягнення окупантів до відповідальності Україна має розраховувати на себе, на національну судову систему, Кравченко сказав: "Саме так. Незалежно від того, чи буде створений трибунал щодо злочину агресії та як просуватиметься розслідування МКС, основне завдання стоїть перед національними судами. Мабуть, понад 99% від усіх воєнних злочинів розглядають і розглядатимуть саме українські судді".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА