Інтерфакс-Україна
16:17 06.10.2025

Сибіга: країни, що навіть приховано підтримують агресію РФ, не зможуть співпрацювати з Україною в експорті зброї

1 хв читати
Сибіга: країни, що навіть приховано підтримують агресію РФ, не зможуть співпрацювати з Україною в експорті зброї
Фото: https://www.facebook.com

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що зовнішньополітичне відомство відіграватиме роль стосовно потенційних партнерів у напрямку контрольованого експорту української зброї.

"Підтримка нашого ОПК – абсолютний пріоритет нашої дипломатії. Вона включає три пріоритети. Перше – більше інвестицій. Друге – підтримка ініціативи президента, щодо можливості експорту надлишкової продукції нашого ОПК", - сказав Сибіга під час вступного слова на третьому Міжнародному форумі оборонних індустрій (DFNC3) у понеділок.

За словами Сибіги, МЗС "відіграватиме тут свою роль щодо потенційних партнерів".

"Ті країни, які сьогодні займають пасивну позицію щодо підтримки України, які надають приховану чи не приховану підтримку російській агресії, безумовно, не будуть включені в перелік тих партнерів, які матимуть змогу співпрацювати з Україною, з українськими компаніями на цьому напрямку", - заявив очільник відомства.

Третій пріоритет МЗС у підтримці українського ОПК, як додав Сибіга, – це "створення справжнього мультиплікатора від нашої зброї". Зокрема, йдеться про створення робочих місць для українських громадян в Україні.

"Це, до речі, і наша інтеграція до Європейського Союзу. Останній євробарометр каже, що саме за наш внесок у безпеку нас найбільше чекають як майбутнього члена ЄС", - додав міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Ізраїлі встановили пам’ятник жертвам Голодомору в Україні

Україна підтримує будь-які дипломатичні зусилля, це єдиний шлях вперед - Зеленський

У Києві відбувся благодійний різдвяний ярмарок "Charity Fair 2025" від Асоціації "Подружжя українських дипломатів"

Албанія вперше відсвяткувала День незалежності в Києві після відкриття посольства

Глава посольства Польщі зустрівся з керівниками НАБУ і САП

Прийом до Дня незалежності Польщі відбувся в Києві, посол наголосив на підтримці України

Посол Корнійчук відвідав Аріельський університет, обговорили наукові дослідження

Україна та Ізраїль продовжать співпрацю у сфері підготовки фахівців, зокрема правоохоронців - посольство

Українська дипломатія в перемовинах з РФ має бути спланованою і готовою реагувати на потужний тиск – посол Залужний

Зеленський прийняв вірчі грамоти від послів Великої Британії, Нової Зеландії, Чилі та Сомалі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА