Війна – наркотик для Кремля!
Іван Гаврилюк, генерал-лейтенант, перший заступник міністра оборони України
Інтенсивність бойових дій на фронті наприкінці серпня - на початку вересня помітно підвищилась. Кількість бойових зіткнень за добу часто перевищує 200. Найгарячіше - на Покровському та Курахівському напрямках. Впродовж першого тижня вересня російська армія здійснила майже 30 000 обстрілів, зокрема 860 із ракетних систем залпового вогню (РСЗВ). За сім діб відбулося майже 1300 бойових зіткнень. Ворог збільшив кількість штурмів, сподіваючись продавити нашу лінію оборони. Крім того, росіяни щодоби завдають жахливих ударів по наших містах, намагаючись психологічно виснажити та зламати українців.
Попри те, що повзуче просування коштує росармії величезної ціни, у Кремлі не змінюють тактику. Штурмова, бомбардувальна авіація, артилерія, РСЗВ, бронетехніка та нові солдати – це їхня головна сила просування на фронті. Повторюю, попри безпрецедентні втрати. У серпні росармія втратила майже 37 000 солдатів та офіцерів, 193 танки, понад 1500 (!) артсистем, 550 ББМ, 2000 одиниць автотехніки. Це - втрати росії лише за один місяць війни в Україні!
Навіть такі жахливі цифри втрат російської армії не зупиняють путіна. Він жене нових солдат по трупах їхніх співвітчизників. Його завдання - максимально прискорити наступ на Донеччині. І наразі він не планує зупинятися. Бо він одержимий загарбанням територій. У Кремлі переконані, що тактика повзучого наступу здолає Україну, повільно її виснажить. На фронті і у тилу.…
Російська армія вперто тиснутиме доти, доки криза власних технічних ресурсів не стане особливо гострою. І тоді росія домагатиметься «замороження» війни…
«Довга рука» як ключовий фактор
Ми переживаємо один з найзапекліших періодів війни. І він може бути вирішальним. Для розвитку подій на нашу користь мають спрацювати певні фактори. Ключовий – нові потужні пакети військової допомоги, які включатимуть озброєння за широкою номенклатурою. Передусім – комплекси ППО, літаки, снаряди, бронетехніка, ракети далекого радіусу дії. На переважаючі сили ворога у кількості озброєння, техніки та солдатів ми маємо відповідати ефективними інструментами війни. Наприклад, високоточною, далекобійною зброєю. Щоб зламати домінування росіян у небі потрібно більше літаків та засобів ППО. А якщо наразі у нас немає у необхідній кількості цієї зброї і техніки, тоді нам слід долати їхню перевагу іншими інструментами, в інший спосіб. Далекобійною зброєю можна виконувати широкий спектр завдань. Це дуже ефективний інструмент зниження спроможностей ворожої армії ще далеко від лінії фронту. Це та «довга рука», що реально здатна змінити баланс сил.
Ми не можемо змагатися з росією за кількістю артилерійських стволів, снарядів, літаків, бронетехніки, солдатів. Ми маємо діяти асиметрично. Завдавати потужних ударів по військових об’єктах: аеродромах, арсеналах, базах, військових заводах на території росії. Далекобійна зброя у комплексі з іншими ефективними засобами ураження – може стати примусом для Кремля завершити війну.
У росії не реагують на «занепокоєння», «засудження» демократичними країнами їхніх злочинів. У відповідь на заклики припинити війну, росармія продовжує цілеспрямований терор українського народу, б’є по наших будинках, лікарнях, енергооб’єктах. Бо війна – наркотик для Кремля!
Ми продовжуємо на всіх рівнях переконувати партнерів більше та швидше надавати українським воїнам зброї.
Одне з пояснень наших партнерів про «табу» на удари західними ракетами в глибину росії - побоювання ескалації. А хіба російська армія стала менше стріляти? Навпаки! Подивіться на наведену вище статистику інтенсивності обстрілів за останні кілька тижнів. Щодня росіяни обстрілюють Харків, Суми, Херсон, Кривий Ріг. Згадайте російську атаку по навчальному закладу та лікарні у Полтаві 3 вересня. 58 загиблих… Або удар по Львову 4 вересня. Унаслідок російського обстрілу загинуло семеро людей, серед них - жінка з трьома доньками. Ці ракети, які прилетіли вбивати українців, можна було знищити далекобійною зброєю ще на російських арсеналах до того, як їх запустили.
А висловлювання, що зняття бар’єрів Україні щодо ударів по військових об’єктах на території росії означатиме вступ у війну з рф, дуже співзвучні з риторикою кремлівських пропагандистів. При цьому згадайте, що саме росія зламала архітектуру світового порядку, побудовану на правилах. Росія – країна терорист.
Цілі для ATACMS - це не лише військові аеродроми
Відповідь на запитання мільйонів українців: «коли закінчиться війна?», насправді проста - тоді, коли росія не зможе її продовжувати. А це залежить передусім від українського солдата та сильних рішень союзників.
Україна має право на захист. Щоб відкинути кремлівські війська нам бракує зброї. Тому ми змушені стояти в обороні. Тому ми повторюємо – нам потрібно більше ресурсів. І не лише для захисту.
Наша лінія оборони на фронті далеко від європейських столиць. Там не чують звуків прильотів російських ракет та криків наших дітей. Партнери мають розуміти, що допомога Україні - це інвестиції у їхню ж безпеку. Чим міцнішою буде українська фортеця, тим менше шансів буде у Кремля доїхати на танках до європейських міст.
Важливо аналізувати уроки війни. Наголошую, на війні швидкість прийняття рішень і їх реалізація – ключові чинники. Але на практиці, реакція на певні ситуації буває із запізненням.
Поки ми обговорювали з партнерами необхідність зняття бар’єрів на застосування далекобійної зброї, росіяни передислокували літаки углиб країни, за межі досяжності, наприклад ATACMS. Саме тому, дехто на заході вважає, що їхнє застосування буде малоефективним.
Але далекобійними ракетами можна знищувати не лише аеродроми, а й інші військові цілі у межах радіусу їхньої дії: арсенали, бази, склади, щоб до лінії фронту менше надходило боєприпасів, зброї та техніки.
Навіть найбільші і найлютіші ведмеді бояться вогню. Скаженого російського ведмедя зупинить потужний вогонь Сил оборони України. Нам треба додати вогневої потуги. Багато наших партнерів усвідомлюють, що масштаби російського наступу потребують більшого постачання зброї українцям.
Водночас, ми наполегливо просимо партнерів невідкладно допомогти пришвидшити розвиток та наростити обсяги виробництва ракет, далекобійних дронів, роботизованих комплексів, систем РЕБ та іншого озброєння на українських підприємствах. А також пропонуємо союзникам купувати зброю для ЗСУ в українських виробників. Краще озброєна українська армія швидше мотивуватиме росію до закінчення війни.
Російський терор досі не зупинено! Це виклик всьому світу! У стійкості українського солдата, переконаний, ні в кого немає сумнівів. Сподіваюсь й держави світової демократії витримають головний іспит колективної стійкості.