Інтерфакс-Україна
16:32 18.08.2020

З початку поточного року Закарпатгаз виявив у 3,3 рази більше випадків самопоновлення газопостачання

2 хв читати
З початку поточного року Закарпатгаз виявив у 3,3 рази більше випадків самопоновлення газопостачання

За 7 місяців 2020 року працівниками груп з припинення/відновлення газопостачання споживачам було виявлено 453 випадки самовільного відновлення газопостачання. Це – у 3,3 рази більше, аніж за аналогічний період минулого року, коли ця кількість становила 137. Загальна сума донарахувань за цими випадками становить майже 2 млн грн.

Самовільно відновлюють газопостачання закарпатці, яким його раніше було припинено за поданням постачальної компанії через наявність заборгованості з оплати за спожите блакитне паливо. Проте замість того, щоб владнати проблему у законний спосіб, окремі споживачі намагаються самостійно відновити газопостачання своєї квартири чи будинку.

Коли споживачі самовільно відновлюють газопостачання після механічного від’єднання, вони фактично повторюють правопорушення вдруге. У такому випадку газопостачання відрізається в точці приєднання потужності, тобто за межами дворогосподарства.

Після виявлення порушення та механічного від’єднання від мережі представник відділу інспектування складає відповідний акт і подає його на розгляд спеціальної комісії. У підсумку споживач має відшкодувати не тільки поточну заборгованість, а й вартість обсягів газу (визначених за граничними нормами споживання), а також вартість послуги з механічного від’єднання від газорозподільної мережі. Таким чином, сума боргу зростає у рази.

До прикладу, в селі Баранинці на Ужгородщині споживачеві, який сам зірвав пломбу і підключився до газопостачання, лише за послуги припинення/відновлення довелося сплатити 2900 гривень, не враховуючи поточної заборгованості.

"Але проблема не тільки в сплачених споживачами додаткових коштів. Самовільне відновлення становить небезпеку для здоров’я і навіть життя. Адже такі дії проводяться не професіоналами і з порушеннями техніки безпеки. Це може призвести до аварійної ситуації чи витоку газу. Як наслідок – отруєння чадним газом чи вибух", – пояснив старший майстер відділу інспектування АТ "Закарпатгаз" Михайло Шовкович.

На період карантину в Україні введено мораторій (заборону) на відключення споживачів від газопостачання у разі непроплати рахунків за спожитий газ чи послугу з розподілу. Однак, у випадку такого порушення як самопоновлення представник оператора ГРМ (в Закарпатті це — АТ "Закарпатгаз") зобов’язаний припинити допущене порушення шляхом механічного від’єднання газових мереж споживача від газорозподільної системи.

Лише впродовж липня 2020 року зафіксовано 178 випадків самовільного відновлення газопостачання. Найбільше в Ужгородському районі – 93, у Виноградівському та Тячівському – по 21-му випадку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

1 центр рекрутингу: все більше жінок долучається до Сухопутних військ

Зсув свідомості: сучасна українська драматургія прямує до репертуарів театрів прифронтових міст

В Україні вперше проаналізували безпеку даних користувачів в застосунках для знайомств – дослідження Nadiyno.org

"Я хочу, щоб Україну було чути": відомий український звукорежисер Олександр Федоренко відзначає 30-річчя діяльності

Порошенки привітали українців із річницею Томосу та Хрещенням Господнім

Компанія "Інтергал-Буд" підвела підсумки 2025 року

Українська команда" передала на передову 28 та 63 бригадам нову партію БПЛА - Палатний

В ЖК Gravity Park з’явився тариф Free Watt: світло вдвічі дешевше

КЕКЦ виграв суд проти Яворівського відділу поліції щодо незаконних лімітів у нацпарках

Солідарність і голос працівників: Молодіжна рада Профспілки залізничників презентує підсумки роботи та дослідження з корпоративного управління

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА