Експерти прогнозують надання МВФ другого транша кредиту Україні
Київ. 13 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українські експерти прогнозують надання Міжнародним валютним фондом другого транша кредиту.
Про це заявив політолог, президент Аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов на прес-конференції в п'ятницю в агентстві "Інтерфакс-Україна".
"Я думаю, що у будь-якому разі ми отримаємо кредит від МВФ. Оскільки ситуація склалася парадоксально і МВФ докладає всіх зусиль для того, щоб дати країні грошей, оскільки вони розуміють, що їм не вигідна нестабільна Україна, а згодом ця нестабільність може поширитися і на Європу", - сказав він.
Водночас політолог зазначив, що "весь минулий тиждень вище керівництво країни докладало всіх зусиль для того, щоб змістити акценти і надати більшої важливості не самому факту отримання грошей, а тому, наскільки правильно і добре буде написано листа до МВФ".
Також І.Жданов спрогнозував, що найближчим часом буде досягнуто консенсусу між прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко, президентом Віктором Ющенком і головою Національного банку Володимиром Стельмахом.
Таку думку він обгрунтував тим, що на засіданні Кабміну в середу, 11 березня, було ухвалено рішення про невтручання уряду в діяльність НБУ.
Як повідомлялося, після ухвалення антикризового закону і підписання президентом, прем'єр-міністром, головою НБУ і міністром фінансів меморандуму з МВФ фонд затвердив для України кредитну програму stand by у розмірі SDR11 млрд ($16,5 млрд), з яких НБУ вже отримав близько $4,5 млрд.
Програмою передбачено, що місія МВФ щокварталу перевірятиме виконання Україною умов меморандуму. У разі їх дотримання наступний транш мав надійти 15 лютого (SDR1,25 млрд), потім - 15 травня (SDR2,5 млрд), 15 серпня (SDR0,75 млрд) і 15 листопада (SDR2 млрд) 2009 року.
Проте місія, що працювала в Україні три тижні наприкінці січня – на початку лютого, не змогла завершити перегляду через низку неузгоджених питань.