16:37
18.11.2008
Близько 50% українцiв вважають, що вступ України до НАТО призведе до дестабiлiзацiї в країнi - опитування
(додано 3-й, розширено 4-й абзац)
Київ. 18 листопада. IНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Близько 50% українцiв вважають, що вступ України до НАТО призведе до дестабiлiзацiї ситуацiї всерединi країни, свiдчать данi соцiологiчного дослiдження, проведеного Iнститутом соцiологiї Нацiональної академiї наук України.
Згiдно з даними дослiдження, результати якого були презентованi на прес-конференцiї в агентствi "Iнтерфакс-Україна" у вiвторок, 45,6% респондентiв вважають, що можливий вступ України до НАТО призведе до дестабiлiзацiї соцiально-економiчної та полiтичної ситуацiї в країнi.
Водночас протилежної думки (не призведе до дестабiлiзацiї) дотримуються 30,1% респондентiв. Не визначилися або вважають можливими iншi варiанти 24,2% опитаних.
Водночас 40,1% опитаних вважають, що полiпшення соцiально-економiчної ситуацiї в Українi можливе в разi ведення зовнiшньої полiтики країни на змiцнення економiчних i полiтичних зв'язкiв iз Росiєю та країнами СНД. При цьому 24,1% вважають, що полiпшення вiдбудуться в разi iнтеграцiї України в ЄС i створення зони вiльної торгiвлi.
Дослiдження проводилося з 16 по 26 жовтня поточного року на замовлення "Українського форуму" в усiх областях України, Криму, Києвi та Севастополi (загалом у 95 мiстах i селах). Було опитано 1796 респондентiв за квотною нацiональною вибiркою, яка за статтю, вiком, освiтою, типом населення i областями України репрезентує все населення України старше 18 рокiв. Статистична похибка вибiрки становить 2,4%.