18:09 10.01.2022

Житомир має намір замістити 90% газу за рахунок ТЕЦ на трісці та RDF до 2025 року - мер

2 хв читати

 

Житомир протягом наступних трьох років планує замістити 60-65% газу, який наразі споживається для опалення, за рахунок чотирьох теплоелектроцентралей (ТЕЦ), що працюють на трісці, і ще 30% - за рахунок спалювання сміття (RDF-палива), повідомив мер міста Сергій Сухомлин.

"Собівартість 1 Гкал теплової енергії (ТЕЦ на трісці - ІФ) становить приблизно 1100 грн за середньої ціни в Україні 2000 грн (газові ТЕЦ - ІФ). Причому це ми ще розуміємо, що теплокомуненерго отримують пільговий газ від "Нафтогазу". Реальна ринкова ціна була б значно вищою", - повідомив Сухомлин під час круглого столу на тему централізованого опалення в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Міський голова зазначив, що зазначена вище перша ТЕЦ на трісці за грантові кошти уряду Швейцарії та бюджету міста вже запущена та виробляє електроенергію (1,1 МВт), забезпечуючи потреби комунального підприємства в е/е.

За його словами, друга потужніша ТЕЦ на трісці буде побудована за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), інші дві - приватними інвесторами у період 2022-2023 років.

При цьому третину газового балансу Житомира буде заміщено за рахунок спалювання сміття, додав мер. Він зазначив, що така модель мультиплікується у багатьох містах України, зокрема з населенням понад 100 тис. осіб.

"Кожне українське місто виробляє стільки сміття, що це фактично 30% заміщення газу в будь-якому місті. Так, у Житомирі 40 тис. тонн RDF, отриманих зі сміттєпереробного заводу, еквівалентно 20 млн куб. м газу, що є заміщенням третини балансу газу в місті", - пояснив Сухомлин.

Він також додав, що місту вдалося скоротити втрати у тепломережах до 6% за нормативного рівня, який дозволено закладати у платіжки, 12%. Водночас мер наголосив, що на першому етапі модернізації міського централізованого опалення інвестиції в ТЕЦ є ефективнішими, оскільки мережі потребують більших вкладень із меншим рівнем економії.

Як повідомлялося, перший завод із переробки сміття в Україні потужністю 85 тис. тонн на рік планують запустити у Житомирі у березні 2022 року.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АМПУ у 2022 році планує залучити фінанси на створення якірної стоянки у морпорті "Миколаїв" та ліхтеровочної бази в районі Дніпровсько-Бузького лиману

АМПУ не погоджується з висновками Держаудитслужби про наявність багатомільярдних порушень за фактом ревізії, вважає їх упередженими, готує оскарження

АМПУ у 2021 році більше ніж утричі збільшила обсяг днопоглиблювальних робіт власним флотом

Законопроект щодо поправок до законодавства про РРО має бути ухвалений найближчим часом - заступник міністра економіки

Українські підприємці з початку 2022 року зареєстрували 160 тис. РРО - заступник міністра економіки

Норми застосування РРО під час інтернет-торгівлі досить хиткі - податковий консультант

Кличко розцінив обшуки у Чернігові як політичний тиск на місцеве самоврядування

Винні напої Fragolino, які виробляють в Україні, не відповідають заявленому складу та кодам УКТЗ - "Укрспожив-контроль"

Бізнес має розробляти стратегії декарбонізації для залучення фінансування – віце-прем'єр

Представники виноробної галузі проведуть профільний форум в Одесі у травні 2022 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА