Інтерфакс-Україна
13:12 19.10.2015

Менш ніж третина експертів, опитаних Українським інститутом аналізу та менеджменту політики, вірить у збереження нинішньої коаліції у ВР

2 хв читати

Київ. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Тільки 29% з 32 опитаних Українським інститутом аналізу та менеджменту політики експертів вірять, що нинішня коаліція у Верховній Раді збережеться, 65% вважають, що вона розвалиться і буде створена нова коаліція.

"Однозначну первинну причину парламентської кризи експертам виявити не вдалося, але практично всі зійшлися на тому, що причини кризи є внутрішніми, а не зовнішніми. Головними причинами назвали вплив інтересів фінансово-промислових груп на кожну з фракцій (18,76%) і вплив президента на роботу парламенту (16,35%). Водночас домінуючими чинниками, що посилюють парламентську кризу, є проведення конституційної реформи (35,87%), домовленості з кредиторами (24,46%), закінчення терміну Мінських угод (22,83%)", - розповів на прес-конференції в понеділок в агентстві "Інтерфакс-Україна" директор інституту Руслан Бортник.

24,32% опитаних експертів вважають, що найбільше на роботу парламенту впливає президент України Петро Порошенко, 21,73% вказали на фінансово-промислові групи, 19% - на вплив США.

Коли експертам запропонували обрати фракції, які увійдуть до коаліції та опиняться в опозиції за можливої зміни складу коаліції навесні 2016 року, то 95% побачили в парламентській більшості "Блок Петра Порошенка", 91% - "Народний фронт", 59% - "Самопоміч", по 45% - "Волю народу" і "Батьківщину" і 32% - "Відродження". При цьому в опозиції 85% бачать Радикальну партію Олега Ляшка, 70% - "Опозиційний блок" і 55% - "Батьківщину".

30% вважають, що головною причиною можливих дострокових парламентських виборів стане вихід фракцій з коаліції, 24% - іноземний вплив, 14% - скидання влади насильницьким шляхом, 12% - дії правих сил і 10% - військове вторгнення.

47,62% експертів вважають, що позачергові вибори до Верховної Ради можуть відбутися восени 2016 року, 23,81% - навесні наступного року, 14% - 2017 року.

Дослідження проводилося з 24 вересня до 11 жовтня 2015 року шляхом письмового віддаленого інтерв'ювання провідних українських політологів та експертів.

ОСТАННЄ

Українці вважають цифровізацію головним успіхом 2025 року, а боротьбу з корупцією - провалом - опитування Active Group

Кінець року українці зустрічають у поєднанні стриманого оптимізму та запиту на справедливість - Active Group

Експерт пропонує участь профспілок у наглядовій раді "Укрзалізниці"

Асоціація суб’єктів розподіленої та маневрової генерації створена в Україні

KNESS у 2026р. планує встановити приблизно 200 МВт УЗЕ – топменеджер

2025-й став роком відновлення розвитку вітроенергетики – заступник голови правління УВЕА

Спорудження Полтавської ВЕС значно посилить енергонезалежність дефіцитного Полтавського регіону – представник ДТЕК

У 2025р в Україні побудовано 324 МВт нових ВЕС проти 248 МВт за два попередні роки – голова УВЕА

Половина опитаних українців вважають себе європейцями - дослідження

Українці за кордоном дедалі рідше сприймають повернення на Батьківщину як однозначну перспективу - дослідження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА