Інтерфакс-Україна
16:17 13.03.2015

У процесі зміни Основного закону необхідно провести всеукраїнські конституційні збори - думка

2 хв читати

Київ. 13 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У рамках конституційного процесу доцільно організувати проведення всеукраїнських конституційних зборів, вважає директор Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" Андрій Єрмолаєв.

"Ми пропонуємо вашій увазі документ, який ми назвали "Основні завдання політики мирного розвитку". Це головні напрями, які потребують опрацювання", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

Запропонований план складається з семи пунктів, перший з них - новий конституційний процес.

"Країна потребує організації нового конституційного процесу... Конституційний процес - це повторне формування нової державності України. Звичайно, це питання нової Конституції, нових, більш ефективних механізмів гарантії прав і свобод", - сказав А. Єрмолаєв.

Він додав: "Можливо, це той випадок, коли ми маємо ініціювати організацію проведення конституційних зборів, в якому через представницький мандат були б представлені громадяни України".

Директор Інституту стратегічних досліджень вважає, що таке зібрання могло б відповісти на запитання, що стосуються курсу держави, політичної системи, механізму прямої демократії, самоврядування.

Крім того, одним із завдань політики мирного розвитку є адміністративно-територіальна реформа. А. Єрмолаєв наголосив, що реформа місцевого самоврядування не повинна зводитися лише до питання децентралізації влади і бюджету.

Третьої завданням в Інституті стратегічних досліджень "Нова Україна" визначили муніципальну економіку як складову частину економічних реформ і політики децентралізації.

Відповідно до запропонованого плану, ще однією реформою має бути "ре-індустріалізація і стабільний економічний розвиток".

П'ятим напрямом реформ визначено забезпечення нового соціального балансу - "нова соціальна політика має забезпечити новий соціальний баланс для консолідації українського суспільства і запобігання загрози соціальної кризи".

Крім того, в рамках реформування різних сфер діяльності держави має бути сформована нова культурна політика.

"Сьоме завдання влади - розробка нової політики безпеки - безпеки розвитку, що передбачає створення неконфліктного суспільства і держави", - йдеться в переліку завдань політики мирного розвитку.

ОСТАННЄ

Асоціація суб’єктів розподіленої та маневрової генерації створена в Україні

KNESS у 2026р. планує встановити приблизно 200 МВт УЗЕ – топменеджер

2025-й став роком відновлення розвитку вітроенергетики – заступник голови правління УВЕА

Спорудження Полтавської ВЕС значно посилить енергонезалежність дефіцитного Полтавського регіону – представник ДТЕК

У 2025р в Україні побудовано 324 МВт нових ВЕС проти 248 МВт за два попередні роки – голова УВЕА

Половина опитаних українців вважають себе європейцями - дослідження

Українці за кордоном дедалі рідше сприймають повернення на Батьківщину як однозначну перспективу - дослідження

Обласні федерації заявили про кризу у ФБУ та закликали повернути їм право голосу перед конференцією 12 грудня

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV та івент-агенція "Садиба Мьюзік" встановили національний рекорд за проєкт для переселенців

СФНУ 12 грудня проведе в Києві XII Нацфорум "Ринок нерухомості як сегмент економіки держави: стратегічні цілі та очікування"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА