Інтерфакс-Україна
18:49 28.08.2013

Мiнiстерство курортiв i туризму Криму працює над розвитком медичного i подiєвого туризму

2 хв читати

Київ. 28 серпня. IНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Основнi зусилля Мiнiстерства курортiв i туризму Автономної Республiки Крим наразi зосередженi на розвитку медичного та подiєвого туризму, що надасть можливiсть розширити рамки курортного сезону.

"Головнi зусилля зосередженi на розвитку медичного та подiєвого туризму. З їх допомогою Крим може повноцiнно конкурувати серед iнших туристичних напрямкiв, i саме їх розвиток найбiльшою мiрою здатний вирiшити проблему короткого курортного сезону", - сказав на прес-конференцiї в середу в агентствi "Iнтерфакс-Україна" мiнiстр курортiв i туризму Криму Олександр Лiєв.

За його словами, у всiх курортних регiонах пiвострова спостерiгається позитивна динамiка за кiлькiстю вiдпочивальникiв навеснi i восени, особливо помiтно збiльшення кiлькостi у санаторному комплексi. Так, за березень-квiтень 2013 року кiлькiсть вiдпочивальникiв у Криму збiльшилося на 17,8% порiвняно з аналогiчним перiодом 2012 року. Зокрема, з 28 квiтня до 12 травня в АРК вiдпочили 176,4 тис. осiб, що на 29,5% бiльше, нiж на травневi свята 2012 року (136,2 тис. чол.). Взимку цього року Крим вiдвiдали 100 тис. туристiв, що на 20% бiльше, нiж торiк.

О. Лiєв повiдомив, що загалом з початку року в автономiї вiдпочили 5 млн осiб., що вiдповiдає аналогiчному перiоду минулого року.

Найбiльш популярним видом вiдпочинку в Криму залишається пляжний вiдпочинок. Цього року на пiвостровi налiчується 573 пляжi, зокрема лiкувальних - 80, оздоровчих - 88, дитячих - 72, загального призначення - 333. На 350 пляжiв вхiд безкоштовний. "Варто зазначити, що в 2009 роцi на територiї АРК налiчувалися 64 пляжi з вiльним вiдвiдуванням для всiх охочих, у 2010 роцi - 78, у 2011 роцi - 202, у 2012 роцi - 333", - зазначив мiнiстр.

Цього року 10 кримських пляжiв отримали сертифiкати "Блакитний прапор" - мiжнародне свiдоцтво екологiчної чистоти: 5 з них у Ялтi та 5 в Євпаторiї. Загалом в Українi "Блакитний прапор" мають 12 пляжiв.

О. Лiєв зазначив, що найпопулярнiшим видом транспорту для туристiв, що прибувають до Криму, залишається залiзничний. З 1 червня до 31 серпня 2013 року Приднiпровська залiзниця призначила 5 цiлорiчних i 6 лiтнiх поїздiв, в яких пасажирам запропоновано 739 тис. 440 мiсць.

При цьому за останнi три роки кiлькiсть туристiв, що прибувають до Криму лiтаками, щорiчно зростає на 10-15%. Станом на 1 серпня цього року, зростання авiапасажиропотоку становить 9,9%, за весь 2012 рiк - 15,8%.

Також цього року у портах укладено договори на прийом i обслуговування понад 100 iноземних судiв i 16 суден пiд українським прапором, що на 34% бiльше вiд торiшнього показника. У 2012 роцi Крим прийняв 79 iноземних та 15 вiтчизняних круїзних суден.

ОСТАННЄ

Експерт пропонує участь профспілок у наглядовій раді "Укрзалізниці" з правом дорадчого голосу

Асоціація суб’єктів розподіленої та маневрової генерації створена в Україні

KNESS у 2026р. планує встановити приблизно 200 МВт УЗЕ – топменеджер

2025-й став роком відновлення розвитку вітроенергетики – заступник голови правління УВЕА

Спорудження Полтавської ВЕС значно посилить енергонезалежність дефіцитного Полтавського регіону – представник ДТЕК

У 2025р в Україні побудовано 324 МВт нових ВЕС проти 248 МВт за два попередні роки – голова УВЕА

Половина опитаних українців вважають себе європейцями - дослідження

Українці за кордоном дедалі рідше сприймають повернення на Батьківщину як однозначну перспективу - дослідження

Обласні федерації заявили про кризу у ФБУ та закликали повернути їм право голосу перед конференцією 12 грудня

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV та івент-агенція "Садиба Мьюзік" встановили національний рекорд за проєкт для переселенців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА