14:28 28.11.2023

Barclays може відмовитися від більш ніж 2,5 тис. найменш прибуткових клієнтів інвестбанкінгу - FT

2 хв читати

Британський банк Barclays вивчає можливість припинення обслуговування більш ніж 2,5 тис. найменш прибуткових клієнтів інвестиційно-банківського бізнесу, пише Financial Times із посиланням на поінформовані джерела.

Інвестбанківський сегмент Barclays наразі обслуговує понад 10 тис. клієнтів. Агресивне скорочення їхньої кількості може допомогти вивільнити зважені за ризиком активи на суму до 20 млрд фунтів стерлінгів ($25,3 млрд) за умови втрати менше 10% виторгу підрозділу.

Зважені за ризиком активи використовуються для визначення вимог до капіталу. Крім того, скорочення активів або їх перенаправлення в більш прибуткові сегменти має підвищити акціонерну прибутковість.

Керівництво Barclays обговорювало скорочення трейдингових активів інвестбанківського бізнесу на 25% на користь сегментів роздрібного банкінгу та кредитних карт. Однак через заперечення з боку керівників трейдингового напряму заходи, найімовірніше, будуть менш радикальними, зазначає FT.

Рада директорів також попросила інвестбанківський підрозділ скласти план забезпечення стабільної рентабельності матеріального капіталу (return on tangible equity, ROTE) на рівні 14-15% порівняно з нинішніми 11,5%, що потребуватиме зниження операційних витрат до 54-56% (mid-50s) від загальних доходів з близько 65%.

За даними джерел газети, керівництво банку цього року провело кілька зустрічей, на яких обговорювало план його реструктуризації, спрямований зокрема на зниження витрат на 1 млрд фунтів і підвищення прибутків.

Менеджмент, серед іншого, розглядав можливість залучення капіталу для купівлі компанії зі сфери управління активами або великими приватними капіталами (wealth management), але в підсумку від цього відмовився.

Очікується, що план реструктуризації банку буде представлено в лютому.

Акції Barclays дешевшають на 0,5% на торгах у Лондоні у вівторок.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"ДТЕК Мережі" у 2024р планує інвестувати в електромережі трьох областей і Києва 4 млрд грн

Фонд "Жнива Перемоги" надасть малим і середнім фермерам сільгосптехніку для проведення весняної посівної кампанії-2024

Шмигаль: Запрошуємо японський бізнес стати частиною українського економічного дива

"Київстар" у 2024 р. інвестує в енергонезалежність фіксованого інтернету 50-70 млн грн

Президент європейського регіону PMI: Найкращий спосіб для компанії показати свою справжню відданість Україні - це інвестиції в країну

Moody's знизило рейтинг Ізраїлю до A2, прогноз "негативний"

izibank впровадив інвестиційні послуги для своїх клієнтів - CEO

"Сонячне ремесло" Мазепи і Благодиря залучило китайського інвестора до розробки нового родовища бурштину

VEON розпочав реалізацію інвестзобов'язань на $600 млн із відновлення України з планами збільшити їх до $1 млрд за п'ять років

ЄС надасть Міжнародній фінансовій корпорації гарантії щодо інвестицій для України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА