Інтерфакс-Україна
10:19 27.01.2014

СБУ попереджає про погрози можливих підривань об'єктів енергетики

2 хв читати
СБУ попереджає про погрози можливих підривань об'єктів енергетики

Служба безпеки України застерігає українців про те, що лунають анонімні погрози підривання гідроелектростанцій та об'єктів атомної енергетики.

"Поряд із проявами екстремізму почастішали анонімні погрози підриву гідроелектростанцій, а також об'єктів атомної енергетики, пошкодження яких може мати непередбачені особливо тяжкі наслідки для населення України та сусідніх держав", - йдеться в повідомленні СБУ, розміщеному на сайті спецслужби в понеділок.

У повідомленні наголошується, що останні події в Україні призвели до напруженості в суспільстві внаслідок протиправних дій "окремих радикально налаштованих організацій та громадян".

"Події, які відбуваються навколо об'єктів національної енергетичної системи, негативно позначаються на рівні безпеки нашої держави та створюють загрозу її функціонуванню, а також життю та здоров'ю громадян", - зазначили в СБУ.

Спецслужба попереджає, що можливі захоплення, зруйнування або пошкодження об'єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, з метою ослаблення держави, порушення громадської безпеки, залякування населення, впливу на ухвалення рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування кваліфікуються як злочини, передбачені ст. 113 (диверсія) та ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. За вчинення цих злочинів законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 15 років.

Раніше Міністерство енергетики та вугільної промисловості України ввело посилений режим фізичної охорони атомних електростанцій країни (АЕС) у зв'язку з тим, що в деяких ЗМІ з'явилася інформація про можливе захоплення АЕС.

ОСТАННЄ

Міносвіти: 19 закладів освіти отримали сучасну агротехніку в межах проекту з JICA

Рада надала право центрам рекрутингу ЗСУ вести реєстр призовників

У Києві чоловік підпалив відділення Укрпошти, вважаючи, що допомагає СБУ

Ветерани можуть стати рушієм повоєнного економічного зростання України та основою нових еліт, вважає Залужний

Міністр оборони Великої Британії оголосив про інвестицію 600 млн фунтів стерлінгів на ППО для України

Росіянина, який катував цивільне населення під час окупації Липецької ОТГ, заочно засуджено до 12 років ув’язнення

Зеленський: Путін вірить лише в силу та гроші, тому російські активи можуть і повинні бути використані для захисту від агресії Росії

Україна, Молдова та Нідерланди першими підписали Конвенцію про компенсаційну комісію для України

Освітній омбудсмен Лещик: у нас освіта відділена від релігії, я до цього ставлюся досить жорстко

Спроможність Служби освітнього омбудсмена дуже обмежена і не вистачає представників на місцях - Лещик

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА