12:49 14.07.2021

Автор ВІОЛА ФОН КРАМОН

Настав час прискорити екологічні реформи в Україні для успіху Європейського Зеленого Курсу

4 хв читати
Настав час прискорити екологічні реформи в Україні для успіху Європейського Зеленого Курсу

Віола фон Крамон, депутатка Європейського парламенту

 

Ми в Європарламенті уважно стежимо за ходом екологічних реформ в Україні. Країна має великий потенціал стати провідною силою зелених перетворень Європи. Для цього українським політикам потрібно швидко підготувати правову базу для необхідного переходу.

З минулого року Україна та ЄС дедалі активніше беруть участь у діалозі про співпрацю в рамках Європейського Зеленого Курсу. Основний порядок денний складається з таких питань, як трансформація вугільних регіонів, енергоефективність, відновлювані джерела енергії та водневі технології. Усі ці ініціативи можуть досягти успіху лише в тому випадку, якщо вони будуть будуватися на міцній правовій базі всебічних екологічних реформ, зокрема на тих, що закріплені в Угоді про асоціацію та Договорі про Енергетичне Співтовариство.

Народ України заслуговує дихати тим самим чистим повітрям і жити за такими ж високими екологічними стандартами, якими користуються решта європейців в ЄС. Особливо, коли середня тривалість життя в Україні значно нижча від середньої тривалості життя в ЄС. 

Така ж пильність та увага мають приділятися охороні унікальних українських лісів та природних територій. Через 10 років після приєднання України до Договору про Енергетичне Співтовариство значна частина екологічних директив ЄС досі не реалізована.

За останніми даними, щороку близько 58 тис. Українців гине через промислове забруднення повітря, води та ґрунту. Рівень смертності 128 осіб на 100 000 жителів є одним з найвищих в регіоні. 

Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я про смертність та тягар захворювань від забруднення атмосферного повітря за 2016 рік, Україна щорічно втрачає близько 2 538 років життя на 100 000 людей з урахуванням інвалідності.

Це найвищий показник у Європі. Через смертність та захворюваність, пов'язані із забрудненням, Україна втрачає близько 6% ВВП, що співставно з річним бюджетом Міністерства охорони здоров'я.

Цього тижня Верховна Рада України розглядатиме кілька важливих законопроєктів про захист довкілля, зокрема проєкт закону №3091 про державний екологічний контроль та №4167 про запобігання, зменшення та контроль забруднення внаслідок промислової діяльності. 

Обидва мають вирішальне значення для поліпшення здоров'я та стану довкілля для українців та продовження інтеграції України до ЄС.

Проєкт закону №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає внаслідок промислової діяльності» був розроблений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України за сприяння Європейської Комісії, ЄБРР та GIZ. Цей закон має дати поштовх для модернізації великої промисловості, одночасно зменшуючи шкідливі викиди та їх споживання енергії.

Використовуючи ту саму практику, з 2004 року великі спалювальні установки в ЄС змогли зменшити викиди двоокису сірки на 77%, оксидів азоту на 49% та пилу на 81%.

Другий законопроєкт, який наразі очікує на затвердження українськими законодавцями, має відповідну назву «Про державний екологічний контроль» і більш відомий як №3091. Цей закон є ще одним значним кроком для екологічної трансформації України, оскільки для ефективного екологічного регулювання необхідний ефективний нагляд та контроль. 

Ось чому перезапуск державної служби екологічної інспекції з відповідними повноваженнями є необхідним. Це законодавство може розпочати комплексну наскрізну реформу Державної екологічної інспекції, яка передбачає внесення змін до понад 30 законодавчих актів України.

На завершення, законопроєкт №4461 «Про території Смарагдової Мережі», який зараз перебуває на розгляді, є ще одним важливим будівельним блоком комплексної екологічної реформи в Україні. Закон спрямований на збереження та відновлення біорізноманіття, включаючи структурні реформи в лісовому господарстві та управлінні природними заповідними територіями. За останні три роки Україна визначила значну кількість територій із цінними екосистемами як ділянки Смарагдової Мережі та досягла затвердження їх статусу на рівні Ради Європи.

Тепер депутати Верховної Ради повинні робити свою роботу, з’являючись на слухання та голосуючи за те, чого потребує Україна. Зробивши це, вони не лише покращать екологічні стандарти життя для всіх українців, а й виявлять послідовність у виконанні зобов’язань, взятих на себе країною.

Ми в Європейському Парламенті визнаємо Україну стратегічним партнером для Європейського Союзу щодо декарбонізації в рамках Європейського Зеленого Курсу, який спрямований на те, щоб Європа стала першим вуглецево-нейтральним континентом. 

Зелена індустріальна стратегія ЄС поєднується з нашими кліматичними цілями та декарбонізацією економіки до 2050 року. Тому я готова підтримати ініціативу щодо встановлення структурованого та регулярного діалогу щодо участі України у Європейському Зеленому Курсі, але для цього відправною точкою має стати дотримання початкові умови, зокрема, втілення раніше визначених екологічних реформ.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РУСЛАН ЗАПАРАНЮК

Євроколія з Чернівців до Румунії: як вона здатна змінити економіку країни

ДАНА ЯРОВА

Маленька чорна сукня. Світлій пам'яті фотографа ЗСУ Арсена Федосенко

ВІТАЛІЙ КОВАЛЬ

ТРЦ, готель та завод: велика приватизація в Україні розпочнеться з гучних імен

АНДРІЙ СТАСЕВСЬКИЙ

Smart Grid – наша відповідь на загрозу тотальних віялових відключень

ВІТАЛІЙ МУЗИЧЕНКО

Як отримати протез безоплатно: державна програма забезпечення допоміжними засобами реабілітації

СЕРГІЙ РАСПУТНИЙ

Скільки коштує небезпека, або що не так з державними будівельними нормами про сховища

ГАЛИНА ЯНЧЕНКО

Оновлений сайт “Прихисток” - що змінилося для користувачів

МИХАЙЛО ФЕДОРОВ

Без зелених стін, червоної підлоги й радянського минулого. Якими будуть українські школи після архітектурної трансформації?

СУСАННА КАРАХАНЯН

Інклюзія як головний тренд: про що говорили під час Українського будівельного конгресу

РОСТИСЛАВ КРАВЕЦЬ

Мобілізація та військовий облік повністю перекладені на громадян, що варто знати про свої права

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА