12:55 18.10.2022

Українська влада натякнула ЄС на неприпустимість зовнішнього управління

2 хв читати

На це звернули увагу іноземні ЗМІ. Зокрема, видання "Opendemocracy" цитує слова голови парламентського Комітету з питань соціальної політики Галини Третьякової, яка порівняла директиви ЄС із зовнішнім управлінням.
"Директиви ЄС не диктують, яким чином будь-яка країна має організовувати свою систему соціального страхування... Мені здається, ми не повинні допускати зовнішнього управління в нашій країні", - сказала вона з парламентської трибуни, коментуючи жорстку незгоду профспілок та опозиції щодо законопроекту №3663, їх апеляцію до європейського законодавства та міжнародних норм.

Журналісти видання пишуть, що реформи трудових відносин і соціальної сфери в воюючій Україні стають все більш радикальними. І вже через деякий час може виявитися, що частину бюджету соціального страхування передадуть від державного фонду до приватних страхових компаній. Ідею залучення до соціального страхування приватних фондів Третьякова озвучила ще в січні 2020 року. Обговорюючи на одній із зустрічей необхідні реформи соцстрахування, вона сказала, що "декомунізація системи соціального страхування виведе Фонд на міжнародні стандарти фінансової звітності та дасть змогу перейти до приватного страхування". За словами Третьякової, "залучення приватних страховиків може пройти на конкурентних умовах".

У липні 2022 року Третьякова нагадала про ці плани на засіданні очолюваного нею парламентського комітету: "Роботодавець може закуповувати своє страхове покриття, свою відповідальність перед працівником чи у держави, чи у приватному секторі. Але приватний сектор дасть чесну ціну такого страхування".

Проти законопроекту 3663 довгий час виступало і профільне Міністерство соцполітики на чолі з Мариною Лазебною. Ситуація різко змінилася у липні, коли вона подала у відставку з посади міністра. В експертному середовищі впевнені, що це сталося через тиск на міністерство. Нова міністерка Оксана Жолнович, навпаки, почала різко лобіювати та підтримувати ініціативи Третьякової.

Міжнародні організації, профспілки і низка українських політиків стурбовані тим, що ухвалення законів, які обмежують трудові, соціальні та профспілкові права, може накласти негативний відбиток на імідж України та загальмувати її вступ в ЄС.
Тепер останнє слово за президентом Зеленським. Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок звернувся до Президента - скористатися своїм правом вето і тим самим врятувати від знищення систему соціального страхування в Україні.
Детальніше читайте на сайті "Opendemocracy":
https://www.opendemocracy.net/en/odr/ukraine-social-insurance-pension-fund-merger-unions/

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА