16:27 31.08.2021

ЧБТР у 2021-2030 рр. має намір нарощувати портфель на 5-7% щороку

4 хв читати
ЧБТР у 2021-2030 рр. має намір нарощувати портфель на 5-7% щороку

Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР, Салоніки) у 2021-2030 роках має намір добитися щорічного нарощення вартості свого портфеля на 5-7% і збільшити його обсяг до EUR4 млрд із нинішніх майже EUR2,3 млрд, повідомив президент банку Дмитро Панкін журналістам на конференції в Салоніках (Греція), яка відбулася 27-28 серпня.

"У червні 2021 року банк затвердив довгострокову стратегію на 2021-2030 роки. Серед цілей - підписання 30-35 проектів на рік, збільшення зобов'язань (за типовими проектами) за рік до EUR1,7 млрд із нинішніх EUR800 млн, щоб загалом за період досягти EUR12 млрд", - зазначив Панкін.

Президент також повідомив, що в умовах зниження процентних ставок і збільшення доступності позикових коштів на більшості ринків, де оперує банк, ЧБТР також вирішив посилити потенціал із генерування проектів та подальшої організації їх фінансування і стати дешевшим конкурентом провідних консалтингових компаній та інвестбанків.

"Традиційно банки розвитку пропонували довге дешеве фінансування, але зараз усі готові його надавати. Тому наша 10-річна стратегія передбачає переорієнтацію банку на організатора проектів, провайдера ТЕО (feasibility studies) і розрахунок ризиків", - пояснив Панкін.

Він додав, що, на відміну від консалтингових компаній, ЧБТР готовий брати на себе ризики у подібних проектах.

З огляду на таку нову орієнтацію банк найматиме фахівців відповідних кваліфікацій, а також людей для потенційного продажу частини портфеля з метою вивільнити капітал для нової операційної діяльності, що також стане новим у роботі ЧБТР, зазначив президент банку. За його словами, ЧБТР має намір стати активнішим у маркетингу та в пошуку нових проектів, тоді як на сьогодні здебільшого клієнти самі приходять до нього.

Говорячи про інші інституційні цілі нової стратегії, Панкін повідомив, що банк і далі підтримуватиме диверсифікований та збалансований портфель операцій із часткою державного сектору близько 30%, активніше підключатиметься до класу "зелених" інвесторів, що швидко зростає, і залишатиметься відкритим для нових акціонерів - суверенних держав та інституцій розвитку.

Президент ЧБТР нагадав, що державами-акціонерами банку можуть стати держави - члени Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). З 2014 року членом ОЧЕС, який поки що не бере участі в банку, стала Сербія, а з 2021 року - Македонія. За словами Панкіна, з ними тривають дискусії й переговори, однак вони поки що далекі від завершення.

У рамках середньострокової стратегії на 2019-2022 роки ЧБТР ставить за мету щорічне зростання більше ніж 12% і перевищення EUR2,5 млрд обсягу портфеля на кінець періоду, сприяння експорту товарів і послуг з акцентом на малі та середні підприємства, особливу увагу до реальної економіки та інфраструктури, включно з енергетикою, транспортом і комунальною інфраструктурою.

У 2020 році банк підписав проекти на EUR624 млн, а виділив за ними і попередніми проектами EUR785 млн, збільшивши портфель на 12%. Чистий прибуток зріс до EUR14,2 млн із EUR13,7 млн у 2019 році, а частка поганих кредитів у балансі банку становить 0,2%.

ЧБТР - міжнародна організація, що об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва. Частки Туреччини, РФ і Греції в капіталі становлять по 16,5%, Румунії - 14%, України та Болгарії - по 13,5%, Азербайджану - 5%, Албанії - 2%, Вірменії - 1%, Грузії і Молдови - по 0,5%. Банк покликаний сприяти економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону. Сплачений статутний капітал банку становить EUR0,69 млрд, а його довгострокові кредитні рейтинги є на рівні "А-" від S&P та "А2" від Moody's.

Банк надає середньострокові та довгострокові корпоративні кредити терміном до 10 років, а з проектного фінансування - до 15 років. Для приватного сектору обсяг кредиту може становити до EUR90 млн, для державного - EUR120 млн.

На кінець 2020 року найбільший обсяг проектів у ЧБТР був у Туреччині - 23,14%, за якою йшла Греція - 18,38% і Росія - 15,6%, тоді як на Україну припадало 11,62%, Болгарію - 7,58%, Румунію - 5,86%.

Слідом йшли Азербайджан - 5,09%, Грузія - 4,88%, Вірменія - 4,4%, Молдова - 1,77% та Албанія - 1,67%.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Від початку повномасштабної війни Україна залучила понад $85 млрд зовнішнього фінансування - Шмигаль

Південна Корея надасть підтримку напівпровідниковій галузі на $19 млрд

Держенергоефективності планує створити спеціалізований інвестфонд із юрисдикцією в Люксембурзі

Польський держбанк BGK почне надавати гарантії за кредитами для інвестпроєктів в Україні в III кв.-2024

Австрія виділяє EUR500 млн на страхування експорту та інвестицій в Україну через OeKB на п’ять років

Arricano інвестувала в ТРК Lukianivka вже $84 млн

Arricano інвестував у відновлення ТРК "Сонячна Галерея" 17,5 млн грн

Philip Morris інвестує $11 млн у запуск і комерціалізацію в Україні нової версії пристрою для нагрівання тютюну

Кабмін вніс зміни до статуту ЕКА для страхування інвестицій від воєнних ризиків

Україна отримала EUR1,5 млрд від ЄС у рамках Ukraine Facility - прем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА