13:57 12.02.2025

Жовква – послам: Наша спільна європейська безпека потребує значних інвестицій з боку кожної країни

1 хв читати
Жовква – послам: Наша спільна європейська безпека потребує значних інвестицій з боку кожної країни
Фото: https://www.president.gov.ua/news/all

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква провів зустріч із послами країн Північно-Балтійської вісімки: Данії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції, повідомляє пресслужба ОП.

"Основний фокус розмови – посилення обороноздатності України та загальноєвропейської безпеки. Заступник керівника Офісу глави держави детально розповів про ключові й нагальні військові потреби України, а також окреслив очікування від подальшої допомоги та пріоритетні сфери розширення співпраці", - вказується у повідомленні.

Зокрема, Жовква відзначив лідерство Данії у фінансуванні українського виробництва далекобійних дронів і ракет та закликав інші країни збільшувати інвестиції у вітчизняне виробництво зброї.

"Цінуємо внесок країн, які долучаються до закупівлі зброї в українських виробників за данською моделлю. Наша спільна європейська безпека потребує значних інвестицій з боку кожної країни. Були б вдячні вашим столицям за відповідні рішення", – сказав він.

Також під час зустрічі обговорили необхідність посилення санкцій проти всіх стратегічних сфер, які дають Росії змогу фінансувати війну. Жовква відзначив конкретні кроки країн Північно-Балтійської вісімки щодо російського тіньового танкерного флоту й закликав до суттєвого нарощування обмежувальних заходів.

Окрему увагу сторони приділили гарантіям безпеки для України й ролі кожної з країн-партнерок у забезпеченні їх надійності.

Сторони також узгодили графік контактів на найвищому рівні, які відбудуться невдовзі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посол України в Угорщині Шандор вручив копії вірчих грамот у МЗС

Народ Ізраїлю підтримує Україну, а позицію держави на полях ООН - важко зрозуміти, - заява посла Корнійчука

Сибіга: Дипкорпус України працює цілодобово, майже як у перші дні та тижні повномасштабного вторгнення

Українські ветерани зможуть пройти підготовку з гуманітарного розмінування в Сербії - Мінветеранів

Посол Корнійчук: у ці складні часи народи Ізраїлю та Україні стоять пліч-о-пліч

Україна та Північна Македонія підписали протокол про "транспортний безвіз"

Підприємці Казахстану надали Україні партію генераторів як гуманітарну допомогу – МЗС

Келлог обговорив припинення війни в Україні з послами Британії та Італії, головами МЗС Чехії та країн Балтії

Посольство Індії в Україні провело урочистий прийом у Києві на честь 75-ї річниці Дня Республіки

У Берлінській картинній галереї відкрилась виставка з 60 картинами, тимчасово евакуйованими з Одеського музею західного і східного мистецтва

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА