Інтерфакс-Україна
17:25 15.12.2025

СБУ: вражено підводний човен РФ у Новоросійську

2 хв читати
СБУ: вражено підводний човен РФ у Новоросійську

Служба безпеки України (СБУ) повідомляє, що вперше підводні дрони СБУ "Sub Sea Baby" підірвали російський підводний човен класу 636.3 "Варшавянка" вартістю щонайменше $400 млн, субмаринe фактично виведенj з ладу.

"Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську "бавовну" у порту Новоросійська. Вперше в історії підводні дрони "Sub Sea Baby" підірвали російський підводний човен класу 636.3 "Варшавянка" (за класифікацією НАТО — Kilo). Унаслідок вибуху субмарина зазнала критичних пошкоджень і фактично виведена з ладу", - йдеться у повідомленні пресслужби СБУ в телеграм-каналі в понеділок.

Повідомляється, що на борту підводного човна розміщувалися чотири пускові установки крилатих ракет "Калібр", які ворог використовує для ударів по території України.

"Це була спільна операція 13-го Головного управління військової контррозвідки СБУ та Військово-морських сил України", - зазначено у повідомленні.

Вартість підводного човна класу "Варшавянка" становить близько $400 млн. В СБУ наголошують, що з огляду на запроваджені міжнародні санкції будівництво аналогічної субмарини наразі може коштувати до $500 млн. Цей клас підводних човнів також відомий під назвою "Чорна діра" через здатність корпусу поглинати звуки та залишатися малопомітним для сонарів.

Як повідомлялося, підірваний човен вимушено перебував у порту Новоросійськ через успішні спецоперації надводних морських дронів "Sea Baby", які витіснили російські кораблі та субмарини із Севастопольської бухти в тимчасово окупованому Криму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ ПОТРЕБУЄ ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ – ЗЕЛЕНСЬКИЙ

УКРАЇНА ТА США ПІДТРИМУЮТЬ ІДЕЮ ПЕРЕМИР’Я НА РІЗДВО – ЗЕЛЕНСЬКИЙ

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ПОДАЛЬШИЙ ХІД ПЕРЕГОВОРІВ: КОМАНДА США ПРОВЕДЕ КОНСУЛЬТАЦІЇ З РФ, ПОТІМ – З ТРАМПОМ, А ПОТІМ З КОМАНДОЮ УКРАЇНИ, МОЖЛИВО НАВІТЬ НА ВИХІДНИХ

Зеленський про підсумки перемовин у Берліні: шлях точно не простий. Це не значить, що він буде тривалим: американці хочуть швидкого завершення

ЗЕЛЕНСЬКИЙ СПОДІВАЄТЬСЯ НА ПОСИЛЕННЯ САНКЦІЙ США ТА БІЛЬШ ДОПОМОГУ ЗБРОЄЮ У РАЗІ ЗРИВУ РОСІЄЮ ПЕРЕГОВОРІВ

ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ВІЛЬНА ЕКОНОМІЧНА ЗОНА – ЦЕ НЕ ЗНАЧИТЬ, ЩО ПІД КЕРІВНИЦТВОМ РФ: НІ ДЕ-ЮРЕ, НІ ДЕ-ФАКТО ВИЗНАВАТИ ДОНБАС РОСІЙСЬКИМ НЕ БУДЕМО

МИ РОЗРАХОВУЄМО НА 5 ДОКУМЕНТІВ, ЧАСТИНА З НИХ ПРО ГАРАНТІЇ БЕЗПЕКИ

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ПІДСУМКИ ПЕРЕМОВИН У БЕРЛІНІ: ШЛЯХ ТОЧНО НЕ ПРОСТИЙ. ЦЕ НЕ ЗНАЧИТЬ, ЩО ВІН БУДЕ ТРИВАЛИМ: АМЕРИКАНЦІ ХОЧУТЬ ШВИДКОГО ЗАВЕРШЕННЯ

ЗЕЛЕНСЬКИЙ СПОДІВАЄТЬСЯ НА ЗУСТРІЧ З ТРАМПОМ ПІСЛЯ ДООПРАЦЮВАННЯ ДОКУМЕНТІВ БЛИЖЧЕ ДО КІНЦЕВОГО ВАРІАНТУ

Макрон закликав Росію зробити вибір на користь миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА