12:14 30.06.2020

Автор ІГОР СМЕШКО

Американсько-польське посилення східного флангу НАТО: що може зацікавити Україну?

2 хв читати
Американсько-польське посилення східного флангу НАТО: що може зацікавити Україну?

Ігор Смешко, Надзвичайний та Повноважний Посол України, доктор технічних наук, професор, генерал-полковник 

 

 

Ситуація навколо кордонів будь-якої держави є одним з найбільш визначальних чинників національної безпеки – ця аксіома міжнародних відносин добре відома ще з часів стародавнього Єгипту і древньої Греції. Саме тому результати важливого візиту президента Польщі Анджея Дуди до Вашингтону 24-25 червня мали б привернути увагу в Україні.

Так, у Спільній декларації, за підсумками візиту, йдеться про боротьбу з дезінформацією, у тому числі в контексті Другої світової війни; співпрацю в галузі енергетичної безпеки, сучасного мобільного зв’язку та потреб розвитку в Польщі мирної ядерної енергетики. Окрім цього, обидві країни будуть взаємодіяти в рамках регіональної ініціативи Тримор’я. Окремим напрямом взаємодії президенти обох країн визначили наукові дослідження щодо вакцини та препаратів від коронавірусу.

Домовленості, досягнуті під час даного візиту, також передбачають поглиблення військової співпраці, модернізацію польської армії за допомогою американського новітнього озброєння, збільшення інвестицій в обороноздатність, уточнюють параметри контингенту Збройних сил США в Польщі.

Можна констатувати, що упродовж останніх років Польща спромоглася налагодити дійсно широку кооперацію зі Сполученими Штатами. Зокрема, наявність спільних підходів до багатьох актуальних питань міжнародного порядку денного дозволяє Польщі і США активно і взаємовигідно співпрацювати у багатьох сферах. Можна також констатувати сталі наміри обох країн посилювати східний фланг НАТО, що звичайно викликає неприховане роздратування у Москви.

Києву ж, вочевидь, слід також активно розширювати відносини з Вашингтоном, і, одночасно, постійно відстежувати сьогоднішні зміни у регіональному стратегічному балансі. І не лише спостерігати, а й намагатися впливати на них. Одним з можливих таких кроків України могло б стати відновлення на новому етапі свого часу доволі перспективного, однак вже дещо забутого формату співробітництва США-Польща-Україна. Безсумнівно, це б суттєво сприяло посиленню спроможності нашої держави у стримуванні російської агресії.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВАЛЕНТИН НАЛИВАЙЧЕНКО

Каральні органи росії "зшили" вже шосту справу: не зупинять і не залякають!

ТАРАС ЄЛЕИКО

Що таке державна програма Доступний Факторинг

ЕДУАРД МКРТЧАН

"План-Б". як уникнути блокади фермерів ЄС

НАТАЛІЯ АЛЮШИНА

Із "хати скраю" мають вирости українські "зуби дракона"

СЕРГІЙ ТАБАКОВ

Два роки трансформації: як Україна реформує сферу довкілля всупереч викликам війни

ВІКТОРІЯ ЛІТВІНОВА

Спеціалізація на захисті природних ресурсів: чому це важливо?

МИХАЙЛО ЦИМБАЛЮК

Україні необхідно збільшити ренту за транзит російської нафти, а виручені гроші скерувати на потреби ЗСУ

ВАЛЕНТИН НАЛИВАЙЧЕНКО

Послання Чорнобиля людству: ціна правди і нехтування ядерними загрозами

ОЛЕКСАНДР КРАМАРЕНКО

Коли воно знадобилось

ОЛЕКСІЙ МОВЧАН

Чому скасування мораторію на продаж майна держпідприємств — це ще один крок на шляху до європейських стандартів бізнесу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА