18:26 05.12.2023

Хозяйственный суд города Киева рассмотрит дело о банкротстве находящегося в розыске экс-собственника "Дельта Банка"

2 мин читать
Хозяйственный суд города Киева рассмотрит дело о банкротстве находящегося в розыске экс-собственника "Дельта Банка"

(подаётся на языке оригинала)

6 грудня 2023 року Господарський суд міста Києва під головуванням судді А.М. Івченко розгляне справу № 910/12482/23 за заявою екс-власника АТ "Дельта Банк" Миколи Лагуна, якого називають другим після Коломойського за завданням збитків фінансовій системі України.

В заяві, поданій до суду у серпні 2023р., Лагун зазначив наявність в нього кредитної заборгованості на загальну суму понад 7,5 млрд гривень, з них 5,5 млрд грн перед Ощадбанком і 1,4 млрд грн перед Укрексімбанком.

У ході підготовчих слухань представники Нацбанку виступали проти відкриття справи, посилаючись на те, що банкір-утікач знаходиться за кордоном в Австрії, а його заява не відповідає нормам кодексу з процедур банкрутства.

Як повідомлялось раніше, у жовтні 2023 року Шевченківський районний суд м. Києва оголосив у розшук Миколу Лагуна, який перебуває за кордоном. Таке рішення було ухвалене у кримінальній справі № 761/8406/23, у якій М. Лагун виступає обвинуваченим за епізодом щодо виведення з банку коштів на суму понад 76,5 млн дол. США.

Крім цього, у судах на етапі підготовчих засідань перебувають господарські позови на 22,86 млрд грн (справа №910/21280/21) та на 791,2 млн грн (справа №910/7338/19).

Довідково: У березні 2015 року Національний банк України відніс АТ "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних, а у жовтні того ж року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Як стверджує ФГВФО, збитки банку були спричинені виведенням з нього активів, починаючи з 2011 року, шляхом кредитування пов’язаних компаній в Україні та перерахування ними отриманих коштів за кордон за фіктивними контрактами. Ці дії призвели до неплатоспроможності банку у 2015 році та нестачі коштів для розрахунку з його кредиторами під час виведення установи з ринку. Загалом, за розміром завданих державі та фінансовій системі України збитків, Микола Лагун є другим після колишнього власника “ПриватБанку” Ігоря Коломойського.

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

Деньги на ВСУ: ОККО направила уже 1,5 млрд грн на поддержку ВСУ и благотворительные проекты

Передача 16-й партии гуманитарной помощи из Индии в Украину

Больницу ОХМАТДЕТ и Костел Святого Николая в Киеве подсветят, чтобы напомнить о борьбе украинцев с редкими заболеваниями

Минкульт привлекает ученых к сохранению культурного наследия

Sense Bank заключил первую сделку Swap через расчетный центр в Украине

Устойчивый агробизнес объединил в Киеве аграриев со всей Украины на международной конференции на "Агровесне"

В столичном образовательном центре Experts Club пройдет выставка живописи, посвященная преодолению посттравматического стрессового расстройства

Группа компаний "Винниковская табачная фабрика" уплатила в бюджет более 7 млрд грн

Франко-украинская торговая палата объявляет конкурс "Создано женщинами - 2024"

Sense Bank возобновил функцию кредитования по популярной карте

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА