12:11 12.09.2024

Компанія Osavul отримала три мільйони доларів інвестицій для впровадження технологій інформаційної безпеки в бізнес-сектор

5 хв читати

Реклама

Компанія Osavul, що займається медіааналітикою з використанням штучного інтелекту (ШІ), залучила три мільйони доларів в межах раунду late seed від трьох європейських інвестиційних фондів. Команда розробила платформу для виявлення наративних атак та пошуку інсайтів в медіаландшафті. Вона допомагає ідентифікувати онлайн-загрози для державного сектору, безпекових організацій, бізнесу. З новими інвестиціями команда запропонує технології інформаційної безпеки для захисту репутації брендів
Компанія Osavul, що розробила медіааналітичну платформу на основі штучного інтелекту, отримала інвестиції у розмірі трьох мільйонів доларів від трьох європейських фондів: 42CAP, u.ventures та SMRK. Це другий раунд інвестицій та одна з найбільших інвестицій в Європі у галузі інформаційної безпеки.
ІТ-компанія Osavul, спрямована на боротьбу з дезінформацією, була заснована в лютому 2022 року у відповідь на повномасштабне російське вторгнення в Україні. Аналітична платформа здатна працювати з даними текстових, відео- та аудіоформатів на різних платформах (веб-сайти, соціальні мережі тощо).
За понад два роки роботи компанія Osavul завоювала надійну репутацію на ринку: отримала звання Почесного амбасадора України в сфері цифрової дипломатії від МЗС України, набула статус технологічного партнера проєктів, що підтримуються Європейською Комісією. Нещодавно Osavul взяв участь в дослідженні інформаційної війни, спрямованої проти НАТО. Команда виявила мережу скоординованих груп, які становлять значну загрозу, посилену використанням генеративного контенту з використанням ШІ.


Osavul планує спрямувати отримані інвестиції на масштабування діяльності на глобальному рівні – вийти на нові ринки (зокрема, в США та ЄС), запропонувати нові можливості B2B сегменту та спрямувати ресурси на вдосконалення алгоритмів ШІ. Завдяки інструментам для аналізу наративів, джерел інформації та каналів поширення бізнеси зможуть запобігати репутаційним загрозам та знаходити корисні інсайти без дорогих медіадосліджень.
 

Основний інвестор угоди — німецький венчурний фонд 42CAP, який інвестує на ранніх стадіях.

“Компанія Osavul — успішний стартап в ЄС у своїй ніші, — заявив Алекс Майєр, генеральний партнер 42CAP. — Стартап прагне масштабуватися на ринок США та надати нові можливості для бізнес-сектору. Компанія ідеально доповнила наш портфель, оскільки фонд спеціалізується на інвестиціях в наступне покоління B2B-компаній, що займаються розробкою програмного забезпечення на основі технологій даних по всій Європі, з особливим акцентом на тих, хто готовий до міжнародного успіху”.
 

Для u.ventures важливо підтримувати підприємців, які прагнуть будувати міжнародні компанії.

“Наш фонд спеціалізується на підтримці амбітних засновників зі Східної Європи у цей критичний період, надаючи інвестиції, експертизу та підтримку лідерів. Експертиза Osavul у боротьбі з дезінформацією та використанні штучного інтелекту допоможуть компаніям як на європейському, так і на американському ринках уникнути репутаційних ризиків та орієнтуватися у складному медіаландшафті”, – зазначає Андрій Сорохан, венчурний директор u.ventures.
 

Рік тому Osavul підтримав венчурний фонд SMRK і проінвестував один мільйон доларів на seed раунді. Тепер венчурний фонд приєднався до наступного раунду інвестицій.
 

Це наша друга інвестиція в Osavul, і ми спостерігаємо значну динаміку зростання та здатність до подальшого масштабування. Крім того, нам імпонує місія компанії — захищати суспільство від дезінформації та інформаційних маніпуляцій. Тому для нас не виникало питання щодо підтримки її вдруге”, — прокоментував Влад Тисленко, партнер SMRK.
 

Підхід Osavul: ШІ для позитивного впливу
 

За даними Всесвітнього економічного форуму, в прогнозі ризиків 2024 року інформаційні загрози вважаються одним із ключових ризиків для світу. Хоча штучний інтелект може збільшити масштаби та ефективність атак, він також може бути використаний для захисту суспільства від дезінформації та поляризації, спричинених штучним інтелектом.
 

Дмитро Плєшаков, співзасновник і генеральний директор Osavul, зазначає, що зараз ідеальний час для використання ШІ для боротьби зі зловмисниками в інформаційному просторі.
 

Оскільки обсяги цифрового контенту зростають, а тактики впливу на аудиторію стають все більш різноманітними та динамічними, осягнути всю картину практично неможливо. Вплив штучного інтелекту в наративних атаках викликає особливе занепокоєння, оскільки він може бути використаний для формування громадської думки через дезінформацію. Osavul застосовує ШІ спеціально для виявлення та протидії цим атакам, забезпечуючи більш стійку інформаційну екосистему. Ця інвестиція дає нам можливість розширити наш технологічний досвід та реалізувати ініціативи, спрямовані на те, щоб зробити цифровий світ безпечнішим і надійнішим простором для всіх”, — зазначає Дмитро.
 

Osavul посилює інформаційну безпеку бізнесу
 

Дезінформація може завдати шкоди не лише урядам, а й репутації компаній, впливаючи на довіру інвесторів, що врешті може призвести до економічної нестабільності і фінансових втрат.
 

Дмитро Білаш, співзасновник компанії Osavul, підкреслює три основні моменти, з якими допомагають боротися інструменти компанії: виявлення джерел поширення інформації, аналіз її впливу та створення підґрунтя для прийняття рішень.
 

87% керівників компаній заявили, що поширення дезінформації є одним з найбільш значних репутаційних ризиків для бізнесу, відповідно до дослідження Weber Shandwick Media Security Center. А Gartner прогнозує, що до 2028 року витрати підприємств на боротьбу з цією загрозою перевищать 500 мільярдів доларів, що “з'їсть” 50% бюджетів на маркетинг та кібербезпеку. За підтримки інвесторів ми маємо намір запропонувати бізнесу інноваційні способи аналізу наративних атак та інсайтів у цифрових медіа та відкритих джерелах інформації, щоб вчасно приймати правильні рішення”, — заявив Дмитро.
 

Про Osavul

Медіааналітична компанія Osavul була заснована у 2022 році. Експерти з багаторічним досвідом роботи в галузі генеративного ШІ розробили аналітичну платформу на основі ШІ для аналізу інформаційного середовища та наративів у ньому, виявлення та протидії інформаційним загрозам. Отримавши найвищу відзнаку публічної дипломатії — звання Почесного амбасадора України в сфері цифрової дипломатії, Osavul став технічним партнером для проєктів, що фінансуються Європейською Комісією, та помічником в аналізі інформаційної війни, спрямованої проти НАТО. З новим фінансуванням команда Osavul реалізовуватиме свій підхід у сегменті B2B.

42CAP

42CAP — німецька інвестиційна компанія, що інвестує в стартапи на seed стадії. Основний фокус — інвестиції від 0,5 до 1,5 млн євро в технологічні та орієнтовані на роботу з даними технологічні стартапи по всій Європі з глобальними амбіціями.

u.ventures

u.ventures інвестує в технологічні стартапи на ранніх стадіях розвитку команди світового рівня та потенціалом до глобального зростання. Мета фонду – підтримати місцевих підприємців, які наважуються будувати захоплюючі глобальні компанії.

SMRK

SMRK – український венчурний фонд, який інвестує в стартапи на різних стадіях розвитку. Основна увага приділяється ІТ-продуктам на стадіях Seed та Round A.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Тарас Чмут, Миколай Сєрга й Еліна Світоліна розповідають про реальні будні волонтерів і фондів у подкасті «Варті» від Нової пошти

Arricano закликає подбати про літніх людей та долучитися до благодійної ініціативи

Білорусь вивезла щонайменше 2219 українських дітей: вона їх перевиховує, мілітарізує та використовує у пропаганді

Асоціація «М’ясної галузі» про катастрофічну ситуацію у м’ясній галузі та свинарстві та вакцинопрофілактику АЧС

Як український бізнес допомагає ветеранам повернутися до мирного життя: підсумки проєкту "Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній"

Станьте частиною наймасштабнішої логістичної виставки в Україні: XXXІ День Логіста та DistributionMaster-2024!

Рішення про арешт із заставою у 500 мільйонів гривень безпрецедентне та перевищує будь-які розумні межі

Допомогли понад 5 мільйонам людей. Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" відзначає 10-річчя роботи в Україні

"Майбутнє є!": Danone спільно з МОЗ запускає масштабну соціальну ініціативу, що посилить систему медичної реабілітації

Sense Bank, Мінекономіки, ФРП та Фонд енергоефективності запускають спільний проєкт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА