Переваги та недоліки бензинових та дизельних генераторів: що слід знати перед покупкою
Реклама
Коли ухвалено рішення про купівлю генератора, постає вибір: дизельний чи бензиновий. Обидва варіанти мають унікальні переваги та неминучі недоліки, тому вибір залежить від того, які переваги виявляться більш вагомими, а недоліки — незначними. Ми наведемо й ті, й інші, щоб ви могли ухвалити обґрунтоване рішення і не помилитися у виборі.
Бензинові генератори
Бензогенератори працюють від бензинових двигунів і використовують іскрове запалювання: пальне змішується з повітрям і спалахує за допомогою свічки запалювання.
Плюси:
- Нижча первісна вартість порівняно з іншими видами генераторів.
- Бензин доступний повсюдно.
- Портативність. Бензогенератори легші та компактніші за дизельні, часто для підвищення мобільності їх оснащують зручною ручкою і колесами.
- Нижчий рівень шуму.
Мінуси:
- Низька паливна ефективність: бензинові генератори споживають більше палива, ніж дизельні, й коштує бензин дорожче, що означає вищі експлуатаційні витрати.
- Частіше потреба в техобслуговуванні через більшу схильність до засмічення карбюратора та забруднення свічок запалювання.
- Коротший термін служби через швидше зношування.
- Менша вихідна потужність, що обмежує їх використання в складних умовах експлуатації.
- Бензин легко спалахує, а під час довгого зберігання деградує, тож потребує заміни, якщо генератор довго не використовували.
- Низька екологічність: працюючи, генератор викидає в атмосферу велику кількість токсичних речовин, серед яких оксид вуглецю та вуглеводні.
Дизельні генератори
Дизельні генератори використовують дизельне пальне, яке запалюють за допомогою стиснення. Це гарантує ефективне згоряння та надійну високу вихідну потужність.
Плюси:
- Висока ефективність палива. Дизельні генератори споживають менше палива в порівнянні з бензиновими, водночас видаючи більшу потужність на одиницю палива.
- Довговічність: дизельні генератори мають тривалий термін служби навіть за інтенсивного використання.
- Високий момент, що крутить, що робить їх придатними для складних умов експлуатації, де потрібна значна вихідна потужність.
- Менша потреба у технічному обслуговуванні.
- Дизельне пальне менш вогненебезпечне порівняно з бензином, а під час зберігання повільніше деградує.
Мінуси:
- Висока первісна вартість.
- Високий рівень шумового забруднення.
- Низька екологічність: дизельні двигуни викидають в атмосферу велику кількість забруднювальних речовин, зокрема тверді частинки та оксиди азоту.
- Габарити: дизельні генератори великі та важкі, тому немобільні.
Порівняння бензинових та дизельних генераторів
Отже, порівняємо бензинові та дизельні генератори за ключовими показниками.
Ефективність палива вища у дизельних генераторів, що знижує експлуатаційні витрати в довгостроковій перспективі, тому дизельний генератор економніший у разі інтенсивного й тим більш безперервного використання. Але це не надто суттєво, коли генератор використовують лише час від часу.
Продуктивність і вихідна потужність вище у дизельних генераторів, що робить їх більш відповідними для складних умов експлуатації. Потужність бензинових генераторів хоч і менша, але достатня для більшості побутових цілей.
Висновок
Бензинові генератори краще там, де потрібна портативність, мобільність і простота експлуатації, вони доступніші та більше підходять для періодичного використання, проте потребують уважності під час зберігання. Дизельні генератори більше підходять для високих навантажень та інтенсивної експлуатації у стаціонарних умовах.