Валентин Наливайченко

Валентин Наливайченко

народний депутат України, ВО "Батьківщина", секретар комітету ВРУ з питань інтеграції України з Європейським Союзом

Народився в Запоріжжі, закінчив Київський національний університет імені Т. Шевченка з відзнакою за спеціальністю “лінгвістика”. Вільно володіє англійською та фінською мовами.

Присвятив 12 років дипломатичній службі, обіймав керівні посади в Міністерстві закордонних справ та дипломатичних представництвах України за кордоном.

1994—1997 — працював у Посольстві України в Фінляндії, за сумісництвом у Данії та Норвегії, на посадах другого, першого секретаря.

1998—2001 — перший секретар, радник, заввідділу консульського забезпечення інтересів фізичних і юридичних осіб, заступник начальника Консульського управління Департаменту консульської служби МЗС України.

2001—2003 — працював у Вашингтоні, Генеральний консул посольства України у США.

2003—2004 — директор Департаменту консульської служби МЗС України.

2004—2008 — заступник міністра закордонних справ України.

2005—2006 — посол України в Білорусі.

Двічі обіймав посаду голови Служби безпеки України: з 2006 по 2010 рік  та з 2014 по 2015 рік. Керував реалізацією Євроатлантичної стратегії України, ініціював створення спільної робочої групи «Україна-НАТО» з питань військової реформи. За часів головування Наливайченка СБУ розсекретила та відкрила вільний доступ до історичних архівів. Люди отримали доступ до розсекречених справ КГБ та документів членів їхніх родин, які переслідувалися радянським тоталітарним режимом. Проведено масштабну роботу з визнання Голодомору в Україні (1932—1933) геноцидом Українського народу, організованим владою СРСР.

2012р. - народний депутат ВРУ VII скликання; член депутатської фракції Політичної партії «УДАР», перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, керівник депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Фінляндією та співголова міжфракційного депутатського об'єднання «Європейський вибір».

Має 1-й ранг державного службовця та дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посланника першого класу. Один із учасників Революції гідності (2013—2014), засновник громадського об'єднання «Антикорупційний рух» (вересень 2015 року), лідер партії Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість».

Спеціалізація: європейська інтеграція, наближення підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, зону вільної торгівлі і лібералізацію візового режиму для громадян України; верховенство права і дотримання громадянських свобод, реформування системи судочинства; антикорупційні реформи, боротьба з розкраданням бюджету та відмиванням коштів; персональна відповідальність посадових осіб усіх рівнів, скасування чиновницьких пільг та привілеїв.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА