15:25 01.06.2024

У Києві відбувся дипломатичний прийом з нaгоди Дня незалежності Азeрбайджану

2 хв читати
У Києві відбувся дипломатичний прийом з нaгоди Дня незалежності Азeрбайджану

28 травня 2024 року Посольством Азербайджану в Україні було влаштовано в Києві урочисте прийняття з нагоди 106-ї річниці Дня Незалежності Азербайджанської Республіки.

Минуло 106 років із дня створення 28 травня 1918 року першої демократичної, правової та світської держави на мусульманському Сході - АзербайджанськоЇ Демократичної Республіки (АДР), основу якої заклав Мамед Емін Расулзаде.

В напруженій та складній суспільно-політичній обстановці АДР проіснувала лише 23 місяці. Незалежна Азербайджанська Республіка була окупована більшовиками та тільки після розпаду СРСР Азербайджан вдруге здобув свою незалежність. Азербайджанська Республіка, що відновила 18 жовтня 1991 року відповідним Конституційним актом свою державну незалежність, проголосивши себе правонаступницею Азербайджанської Демократичної Республіки, прийняла її державні атрибути, в тому числі державний прапор, державний гімн та герб.

На урочистий захід із нагоди свята завітали почесні гості: іноземні дипломати, представники керівництва органів державної влади, ісламські релігійні діячі, члени азербайджанської діаспори в Україні, діячі культури та освітяни.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Й. В. пан Сеймур Мардалієв.

У своєму виступі Посол зупинився на історії Азербайджанської Демократичної Республіки та сьогоденні сучасної Азербайджанської Республіки.

«Сьогодні під керівництвом Президента Ільхама Алієва наша країна втілює у життя сподівання та ідеали Азербайджанської Демократичної Республіки. Азербайджан переживає найграндіозніший і найуспішніший період у своїй давній історії і ніколи не був таким сильним, як зараз», – заявив дипломат.

Посол також зазначив, що Азербайджан ще з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну був однією з перших країн, що почав надавати гуманітарну допомогу та готовий і надалі продовжувати надавати цю допомогу.

Від українського уряду привітання висловив заступник Міністра закордонних справ України Євген Перебийніс.

Він висловив вдячність Азербайджану за послідовну політичну, гуманітарну та військову підтримку України та висловив сподівання на подальше зміцнення стратегічного партнерства двох країн.

6 лютого 1992 року між Україною та Азербайджаном було встановлено дипломатичні відносини. Посольство України в Азербайджані діє з 5 травня 1996 року, Посольство Азербайджану в Україні відкрито 12 березня 1997 року.

Джерело: https://www.facebook.com/UkrDiplomatic

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба відвідав Гонконг і закликав закрити РФ шляхи для обходу обмежувальних заходів

Кулеба запросив владу і бізнес провінції Гуандун розвивати співпрацю з українськими регіонами

Кулеба на переговорах із Ван Ї: Справедливий мир в Україні відповідає стратегічним інтересам Китаю

Китай має намір збільшити імпорт зерна з України і підтримуватиме роботу логістичних каналів - зустріч міністрів закордонних справ

Китай продовжить гуманітарну допомогу Україні й відіграватиме конструктивну роль для припинення вогню - МЗС

Заступник глави МЗС України та посол Туреччини обговорили посилення співпраці в інвестиційній, енергетичній та економічній сферах

В Україну вирушає ще понад 500 дронів у рамках коаліції - міністр оборони Латвії

У Києві відзначили День взяття Бастилії

Японія передала Херсону нові вантажівки

Німеччина виділила допомогу для української медицини, її спрямують "Охматдиту" - посол

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА