14:12 07.06.2018

Рада назначила доктора юридических наук Владимира Василенко аудитором НАБУ

2 мин читать
Рада назначила доктора юридических наук Владимира Василенко аудитором НАБУ

Верховна Рада делегувала в комісію з аудиту Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за 2016 рік своїм представником доктора юридичних наук Володимира Василенка.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за результатами рейтингового голосування інший претендент, партнер компанії Baker & McKenzie, громадянин США Томас Фаєрстоун набрав 208 голосів народних депутатів, тоді як В.Василенко - 276.

Після цього Верховна Рада затвердила останнього в якості аудитора НАБУ 289 голосами народних депутатів.

Як повідомлялося, 21 березня 2017 року Верховна Рада не змогла делегувати Найджела Брауна за своєю квотою до складу комісії з аудиту НАБУ (за нього проголосували 200 парламентарів за мінімально необхідних 226).

12 липня комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції рекомендував на розгляд парламенту чотирьох кандидатів на посаду аудитора НАБУ. Ними стали: професор київського національного університету ім.Т.Шевченка Олександра Яновська, за яку віддали 13 голосів, адвокат з США Марта Борщ, прокурор з Іспанії Карлос Кастресана і адвокат і професор Академії адвокатури Сергій Гончаренко, за кожного з яких члени комітету віддали по 9 голосів.

13 липня народні депутати відмовилися затвердити будь-кого з цих кандидатів.

За підсумками рейтингового голосування найбільше голосів набрала кандидатура професора Київського національного університету ім.Т.Шевченка Олександри Яновської (207 - "за").

Голова Верховної Ради Андрій Парубій виніс її кандидатуру на затвердження. За призначення А.Яновської аудитором НАБУ проголосували 216 народних депутатів при 226 мінімально необхідних голосів.

7 лютого 2018 року антикорупційний комітет парламенту звернеться до спікера А.Парубія з проханням винести на голосування в сесійний зал кандидатури на посаду незалежного аудитора НАБУ Марту Борщ, Карлоса Кастресана і Сергія Гончаренка.

Пізніше стало відомо, що американський прокурор М.Борщ (Martha Boersch) зняла свою кандидатуру на посаду аудитора НАБУ. За інформацією ЗМІ, аналогічну відмову зробив професор Академії адвокатури С.Гончаренко. Таким чином, єдиним кандидатом на посаду аудитора НАБУ залишився колишній прокурор Іспанії К.Кастресана.

Однак у квітні 2018 року Комітет оголосив новий конкурс з відбору аудитора, 5 претендентів подали свої документи для участі в конкурсі.

Це партнер компанії Baker & McKenzie, громадянин США Томас Фаєрстоун, член Колегії адвокатів Ізраїлю, громадянин України з постійним місцем проживання в Ізраїлі Вадим Меламед, доктор юридичних наук Володимир Василенко, голова громадської організації "Асоціація боротьби з організованою злочинністю" Антимафія "Юрій Ліхненко, пенсіонер Валерій Небога.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

Завантаження...
РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

Съезд партии "Европейская солидарность" состоится 31 мая

Политологи прогнозируют интенсивную и жесткую парламентскую кампанию с применением новых технологий и "черного пиара"

Заявление Гройсмана об отставке зарегистрировано в Раде

Нардепы из "Народного фронта" внесли в КС представление о неконституционности роспуска Рады

В Верховный суд Украины поданы уже три иска, оспаривающих указ Зеленского о роспуске Рады и назначении внеочередных парламентских выборов

Учредительный съезд партии "Европейская солидарность" состоится в пятницу, 24 мая

Вопросы защиты Украины от агрессии выносить на референдум нельзя, считает Порошенко

Ляшко требует от Генпрокуратуры возбудить дело за препятствование журналистской деятельности охранниками Зеленского

Зеленский провел телефонный разговор с Меркель и планирует в ближайшее время поговорить с Макроном

Изменение корпоративного управления в ПриватБанке после национализации вывело его в прибыль – посольство США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА