Інтерфакс-Україна
06:17 11.12.2025

Бельгія пропонує ЄС створити додатковий фінансовий резерв для захисту від Кремля щодо кредиту Україні

1 хв читати

Бельгія вимагає від Євросоюзу створити додатковий фінансовий резерв для захисту від можливих загроз з боку Росії щодо кредиту на суму 210 млрд євро для України, повідомляє Politico опираючись на відповідні документи.

"За планом, 185 млрд євро мають надійти з заморожених державних активів Росії, що зберігаються у фінансовому депозитарії Euroclear у Брюсселі, ще 25 млрд євро – з інших заморожених російських активів на приватних банківських рахунках у країнах ЄС, переважно у Франції", - йдеться в повідомленні.

Нова вимога Бельгії покликана надати Euroclear більше фінансових ресурсів для протидії можливій реакції Кремля. Резерв додавався б до фінансових гарантій, які країни ЄС надаватимуть щодо кредиту, щоб захистити Бельгію від необхідності виплачувати всю суму у разі, якщо Москва поверне свої гроші.

Бельгія також запропонувала збільшити гарантії для покриття потенційних судових спорів і врегулювань, ідея, проти якої виступають багато урядів.

Додатковий резерв передбачається фінансувати за рахунок надприбутків Euroclear від відсотків на депозитному рахунку в Європейському центральному банку, де наразі зберігаються санкціоновані російські кошти.

"Резерв має враховувати зростання витрат, які Euroclear може зазнати (наприклад, судові витрати на захист від реакції) та компенсувати втрачені доходи", – зазначено у документі.

Джерело: https://www.politico.eu/article/document-belgium-demands-extra-financial-safety-nets-against-russian-assets-loan/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти оголосило конкурсний проєкт для університетів зі створення й розвитку "кампусів досконалості"

Російських виконавців на стримінгових платформах будуть блокувати за рішенням РНБО - голова підкомітету з музіндустрії Санченко

Кількість постраждалих на Одещині зросла до трьох

Генсек Ради Європи: Міжнародна комісія з претензій буде другим незалежним міжнародним інструментом з питань компенсації за агресію Росії

Зеленський про нічні удари по інфраструктурі: Важливо, щоб зараз усі бачили, що робить Росія

Росіяни 17 разів обстріляли Донеччину, загинули три людини

Одещина пережила одну з наймасованіших повітряних атак ворога, є постраждалі – ОВА

Росіяни вночі атакували інфраструктуру Миколаївщини, частина населених пунктів знеструмлена

Ворог атакував Херсонщину, семеро постраждалих

Помер один з постраждалих у Нововодолазькій громаді внаслідок атаки БпЛА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА