Політика

Захист прав держави Україна і права приватної власності мають бути пріоритетом при розгляді в МКС ситуації щодо Криму - Луценко

 На території Криму захоплено понад 4 тис. Українських підприємств, за десятьма фактами порушення права приватної власності Україна звернулася з інформаційним листом до Міжнародного кримінального суду (МКС), повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Під час розслідування кримська прокуратура отримала відомості про захоплення на півострові понад 4 тисячі українських підприємств. Загальна оцінка збитків, завданих такими діями державі Україна, Гільдія оцінювачів України визначає в попередній сумі понад 1 трлн грн", - сказав генпрокурор на брифінгу у вівторок у Києві.

За словами Ю.Луценка, проведені всі необхідні процедури для того, щоб в рамках українського законодавства визнати це майно заарештованим.

"Відповідно будь-яку зміну його юридичного статусу переслідуватимуть згідно з українськими, а пізніше, ймовірно, міжнародним законам", - додав він.

Генпрокурор також повідомив, що за заявами потерпілих, накладено арешт на майно в Криму на суму 1,6 млрд грн.

Крім того, він поінформував, що, окрім присвоєння окупаційною владою об'єктів державної власності, надходять заяви і від приватних власників.

За інформацією генерального прокурора, за десятьма фактами порушення приватного права на майно в Криму в рамках семи кримінальних проваджень Україна звернулася з інформаційним листом до Міжнародного кримінального суду.

"Думаю, що це два кейси: захист прав держави, а також приватної власності на тимчасово окупованій території будуть визначальними для долі всього масиву власності на території Криму в майбутньому", - заявив Ю.Луценко.

За його словами, прокуратура активно співпрацюватиме з офісом МКС для того, щоб ця справа стала пріоритетною при розгляді ситуації з порушенням прав людини в окупованому Криму.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ